| ~AleXa~ a întrebat:

Buna Ziua! Am Nevoie de Sfaturi la cum sa le zic parintilor ca am un Iubit, mi- e frica sa nu ma certe etc., Am 14 ani. Baiatul adica prietenul meu e un baiat tare bun, cuminte si serios si parintilor il cunosc doar ca nu stiu ca sunt cu el. Sunt cu el de 3 luni si ma gandesc sa le zic parintilor adevarul decat sa-i mint in continuare, Astept sfaturi la a cum sa le zic de asta. happy

Dau Fundita!
Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| lia a răspuns:

Eu cred ca este foarte bine sa faci asa cum ai decis. Parintii trebuie sa stie despre el.
Sunt cateva momente in care poti vorbi cu ei, dimineata la cafea, in timp ce stati la masa impreuna sau duminica. Cred ca duminica ar fi cel mai potrivit moment.
Poti incepe sa vorbesti despre tine, despre ce carti ai mai citit, ce s-a mai intamplat la scoala ca sa le demonstrezi ca ai mai crescut. Si apoi sa le spui ca ai avea nevoie de un sfat. Ai cunoscut acest baiat de care esti interesata si cu care esti amica de ceva timp. Acum simti ca sentimentele tale s-au schimbat si ca te-ar interesa sa fie mai mult decat un simplu amic. In asa fel iti dai seama de parerea pe care o au ei.
Iti urez succes.

1 răspuns:
| quintron a răspuns:

Daca crezi ca la varsta ta ai iubit la 30 ce ai sa ai? esti inca in faza de indragostita dar are sa iti treaca cand te certi cu el! atunci belea pe capul tau! stai calma ca iti ridici toata familia in cap! mai ales ca esti si fata!