| anonim_4396 a întrebat:

Bwa ce inseamna rebele? stiu ca eu intrebare stupida dar vreau sa stiu care cum credeti ce inseamna eu stiu dar vreau si parerea altora sa vad daca e asa tongue fundoi, thanks big grin

Răspuns Câştigător
| kathyangel a răspuns:

Rebel inseama ca face multe nasbatii, face dupa capul lui si nu asculta de nimeni.Acesti copii nu sunt prosti, de fapt chiar sunt destepti.In general multi copp rebeli fac anumite lucruri ca sa atraga atentia cuiva sau din alt motiv.

1 răspuns:
| Vizitiul a răspuns:

Acest termen se atribuie de regula celora cu varste fragede, mai exact, copiilor.
Rebel=nesupus, adica, face nazbatii, nu-i pasa de nimeni si nimic, isi urmeaza propriile ganduri fara sa-l poti opri pentru simplul fapt ca e copil. Bine, nu-l lasi sa se arunce in fantana etc.