| Joker3134 a întrebat:

Că infirmier e numai lapte și miere?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, lapte si miere. Plus sange, urina, voma, fecale spalat morti. In rest lapte si miere.

Răspuns utilizator avertizat
11 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Evident ca nu.

Mai este si putina scortisoara, cacao, muraturi, ketchup, etc.

| Mosotti a răspuns:

E printre cele mai infecte meserii, trebuie sa stergi pacientii de fecale, urina, etc.

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru Joker3134):

E mai bine ca asistent, nu faci ce face infirmierul, faci injectii, montezi branula, probabil dai medicatie prescrisa de medic. Dar e destul stres si asa.
Dar nu-i mai bine sa te faci medic? Ca e cel mai bine. Ala are cele mai putine batai de cap, bine, in ramuri mai usoare, nu chirurg sau altele de genul.

| Freya1 a răspuns:

Sa stai atâtea ture la spital si sa întinzi de toti bolnavi nu are cum sa fie frumos.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Lantul la care erai legat cat ai crescut era mai lung de 1 metru?

| siriusblack98 a răspuns:

Să speli vomă, rahat, urină, sânge, secreții de tot felul, să schimbi așternuturi, să schimbi pleosca, să ajuți pe cei care nu se pot deplasa să meargă la WC și să-i așezi pe el... Tu ce zici, este lapte și miere?

Răspuns utilizator avertizat
| siriusblack98 a răspuns (pentru Joker3134):

Nici una nu este ușoară. Iar una care să zici că ți se pare mai lejeră la modul general, ei bine află că depinde de la o firmă la alta. Dacă tu să zicem la firma A pe postul de dispecer doar răspundeai la mail-uri și la telefoane, în firma B poate o să faci și partea de vânzări plus activități de contabilitate. Exemplul pe care ți l-am dat este din proprie experiență.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Mai adău eu si clisma.