| Joker3134 a întrebat:

Că sa predai cursuri de calculatoare îți trebuie un curs de calculatoare sau facultate?

10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"sa predai cursuri de calculatoare"

unde să predai: grădiniță, gimnaziu, la șomeri, facultă,?

Răspuns utilizator avertizat
| sierra1 a răspuns (pentru Joker3134):

Liceul (l-ai făcut, nu?)

| Mosotti a răspuns:

Pai trebuie sa te specializezi si sa ai un atestat cumva care sa ateste ca poti preda, nu stiu detalii.

Răspuns utilizator avertizat
| PainTech a răspuns:

Ce vrei sa zici prin "cursuri de calculatoare"?

Cursuri pentru competente digitale?
Cursuri pentru programare?
Cursuri specializate pe anumite aplicatii (CAD, CAM, etc.)?

Fi mai explicit!

Răspuns utilizator avertizat
| PainTech a răspuns (pentru Joker3134):

Sincer nu stiu si nici nu gasesc detalii pe net.
Dar probabil nu ai nevoie de facultate.

| Mosotti a răspuns (pentru PainTech):

Se refera la general la orice fel de cursuri de calculatoare, ca operator calculator adica utilizare softuri gen Word, retelistica, programare, Cad, etc.

| siriusblack98 a răspuns:

Nu ai nevoie de facultate și nici de cursuri acreditate. Nu există obligativitatea ca la dosarul tău de angajare sau mă rog după situație, să prezinți calificări. Că îți cere patronul așa ceva este altă poveste. Și nu, nici patronul/administratorul afacerii nu are nevoie. Nu o să vină nimeni niciodată să îți zică " prezintă-mi diploma de operator calculator "