| anonim_4396 a întrebat:

Că tot e virusul ăsta acum, cum vă simtiti în perioada asta de izolare socială? Vă simțiti singuri, tinând cont că sunteți inconjurati de oameni? Aveti cu cine discuta?

12 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Da, am cu cine discuta. Primele 5 secunde iti vor spune cum ma simt :

https://www.youtube.com/watch?v=rLy-AwdCOmI

| Mădă0611 a răspuns:

Pentru mine e vaaacaantaaa love struck, ca nici in rest nu ieseam, adica munca, acasa, iesit la plimbat cu cateii pe malul unui rau/fundul gradinii, acasa, mesterit una alta, baie, mesterit una alta, baie, somn. Mai povestesc cu bunica-mea, ca a ramas singura prin zona, dar oamenii nu imi prea plac. laughing) In compania lor ma simt singura, sau ma enervez. Ma apuca "dracii" cand ii vad cu aceleasi idei, ca oricare alt om, fara sa le gandeasca un pic...

| SilentRain a răspuns:

Nimic nou pentru mine.
Nașpa e ca nu pot sa merg în parc

| VictorJulien a răspuns (pentru SilentRain):

La fel sunt si eu, nu prea sunt liminițe prin tunel, s-au ars!

| SilentRain a răspuns (pentru VictorJulien):

Rapdare ca vin și luminițele

| VictorJulien a răspuns (pentru SilentRain):

Nu vin, le-au ciordit primarii!

| gemeni6226 a răspuns:

Nu simt nici o schimbare, la servici pot merge de vorbit pe internet si pe telefon cu cine am vorbit pana acum pot doar fata mea nu a putut veni din Cluj de Pasti nu-i nimic recuperam.Bine ca traim si suntem sanatosi.Cand merg in schimb de dupa masa masinile circula, la fel trebuie sa fiu atenta cand trec strada, oamenii circula in cartier isi plimba cainii merg la cumparaturi, pe balcoane vecinii converseaza.Cred ca simt izolare cei care erau obisnuiti sa stea la terase sau sa mearga la spectacole sau la evenimente de familie, nunti zi de nastere, botez, inmormintare.Si bineinteles elevii care duc lipsa orelor de la scoala.

| Endoryus a răspuns:

Nu inceteaza sa ma amuze persoanele care ma ocolesc pe strada. Inteleg de ce o fac dar na. Am iubita asa ca nu am cum sa ma simt singur. E pacat ca nu putem iesi sa ne plimbam dar intelegem ca e pentru binele nostru asa ca iesm doar in curte la "plimbare". De vreo 2 zile mi-a venit cheful sa reascult melodiile din copilarie, asa ca o dau pe muzica romaneasca.
https://www.youtube.com/watch?v=prWS8_kgNIM

| aumih16 a răspuns:

E greu! dar nu avem ce face!

| CleanHeart a răspuns:

Nu ma simt singura, ma mai plictisesc uneori dar imi gasesc activitate, as vrea sa mai ies prin parc, shopping dar no, a trece si asta.