| julliano a întrebat:

Cad la avioanee. iar a cazut unul in Iran, in aprox. 40 de zile 3 avioane deja, sute de oameni morti. Tot am vazut ca la unii dintre voi va e frica sa mergeti cu avionul. Mie parca mi-e mai frica in casa happy Zambesc, ca ma gandesc ca acum voi va ganditi ca poate glumesc, dar vorbind serios, intotdeauna am avut parca o premonitie, am si visat ca se prabuseste un avion pe casa/bloc. De ani buni de zile, si visul s-a si repetat de cateva ori. Acum de fiecare data cand aud pe geam zgomotul produs de un elicopter care trece prin apropiere parca imi inchipui ca e un avion/elicopter ce vine tot mai aproape si zic ca acusi pica. Chestia e ca putem muri si fara sa ne deplasam pe sus sau pe sosea, etc, ma refer intr-un accident "mai imposibil", doar stand in casa, fara sa fie cutremur sau explozie, samd. Intrebarea este daca mai simte chestia asta cineva dintre voi sau daca a visat la fel. Pe mine ma obsedeaza, noroc ca trec elicoptere mai rar pe aici ca daca le aud mi se face pielea de gaina big grin

Răspuns Câştigător
| Leea1234 a răspuns:

Anul trecut pe 20 august, a cazut langa aeroportul BARAJAS, Madrid un avion al companiei Spainair, au murit familii intregi, copii, batrani...au fost (nu mai tin minte sigur) aproximativ 200 de morti, dar cine a avut zile a scapat... ce legatura am eu cu asta? am sa-ti spun:pe 25 august eu aveam bilet cumparat pentru, romania, va da-ti seama ce "incurajare"am primit eu cu 5 zile inainte de calatoria mea! pe moment am zis NU MAI MERG! dar cum calatoria mea avea un scop foarte important pentru mine (trebuia sa aduc copilul in spania)mi-am zis daca imi este scris sa mor, mor indiferent unde ma aflu!, asa ca m-am pregatit si am decolat... a fost un zbor suberb, si la aeroportul henri coanda mi-am primit rasplata ...mama,tata,si cei dragi mie ma asteptau cu drag.as fi pierdut primirea lor daca stateam cu frica in san, si nu ma mai urcam in avion. Acum nu mai imi este frica! de-o fi sa mor,,,, mor si gata!

6 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Eu stau aproape de aeroport si nu m-am gandit niciodata la asa prapastie... daca iti este sa mori de avion, atunci se poate intampla si pe strada... avionul merge pe cer, tu de pe trotuar te uiti dupa el, cazi intr-un canal si mori, ei, nu-i asa ca ai murit in accident de avion?

| Leea1234 a răspuns:

Ahhh...si referitor la raspunsul elenei, fiul meu a patit-o numai ca era o groapa, nu canal, si s-a ales cu julitura de toata frumusetea...

| ioanaa a răspuns:

Daca e sa se intample, se intampla oriunde. si in casa. Accidente se pot intampla oricand. Dar cel mai bine e sa fii atent pe cat posibil, si fara sa te gandesti prea mult la rele.

| smaranta a răspuns:

@elena-asta-i ca in bancu cu Bula... lol

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii versurile: "Mig-ul pica-n batatura/ Face oaia tochitura"? Ei, cam asa! Se poate intampla oricand, daca e sa fie asa, chiar daca esti in casa, pe strada, la terasa...sau in avion!
Si mai era un vers: "Doamne, de ce te apuca toane/ De ce dai in noi cu avioane?"
Incearca sa disociezi visul de cotidian, nu te gandi ca se influenteaza intr-un fel... logic, nu are cum!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da si mia me-a fost frica dar dupa acea mea placut