| Li200La a întrebat:

Cam cât câștiga un psiholog pe luna? E grea facultatea de psihologie?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Salariu pentru inceput este foarte mic, mai mic decat al unui muncitor calificat, dar cu anii urca putin cate putin, este totusi psiholog, nu doctor docent!

| Li200La explică (pentru Violleta2022):

Ce inseamna foarte mic? Îmi poți da o suma?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Li200La):

1500-2000 de lei.

| anamariarot a răspuns:

Din punctul meu de vedere, n-ar intra în categoria celor mai ușoare facultăți. Mie mi se pare frumoasă și interesantă psihologia, însă doar cea aplicată. Teoria e horror, iar opinia asta vine după psihologia studiată în liceu(care nu-i deloc aprofundată, să fim serioși laughing ).

| anonim_4396 a răspuns (pentru anamariarot):

Ce se face la liceu e bebeluș pe lângă ce psihologia adevărată, deci e cam greu să-ți formezi o părere.

| anamariarot a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta am incercat si eu sa evidentiez; ca materia studiata in liceu e pistol cu apa pe langa ce inseamna psihologia cu adevarat, iar daca mie ceva ce se presupune a fi relativ usor mi s-a parut naspa, inseamna ca eu si psihologia mergem pe drumuri paralele laughing