| Pinkyyy;x a întrebat:

Cam cat timp este bine sa petreci in fata calculatorului?

5 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Pentru sanatate nu este bine nici putin. Stai atat cat ai nevoie, cu pauze daca e vorba de cateva ore.

| ~AleXa~ a răspuns:

Pai eu petrec cam 5 ore la calc. in weekend cam 5-8 ore la calc si nici nu ma doare ochii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Max 4 ore pe zi (asta daca esti o persoana normala, adica nu programator sau web designer sau etc.)
vacanta trecuta de vara stateam 10 ore pe zi si nici nu faceam multe si am ajuns sa am probleme de integrare la liceu (am trecut pe a9a) din cauza faptului ca ma rupsesem total de lumea reala.
ba chiar am fost la un pas de a ajunge intr-o depresie din cauza astawinking
deci - cam 4 ore (in cazul unui om normal e multisor)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai. eu petrec foarte mult timp.stiu ca nu e bine... dar cred ac doar 2 h pe zi

| real_8268 a răspuns:

Pai este recomandat o ora (maxim doua ) pe zi dar eu stau approape toata ziua (7 ore cateodata) si nu am nimic. Poti sta dar mai ia si pauze si nu sta cu ochi foarte aproape.