| anonim_4396 a întrebat:

Cam cât timp vă petreceți în fața calculatorului, zilnic?

15 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Depinde de cum am chef. Uneori mult, vreo 8-9 ore pe zi, uneori 2-3 ore alteori deloc, alteori stau doar pe telefon etc.
happy Nu am o regularitate in timpul stat pe pc.

| T0T a răspuns:

Vreo 12 ore când sunt liber.

| anonim_4396 explică (pentru T0T):

Aceste 12 ore constă în activități specifice (adică jocuri, Youtube, documentare etc.) sau o mare parte din ele e reprezentată de câte o notificare care te face să renunți la ce făceai și să stai pe telefon? thinking Întreb asta pentru că, înafară de citit, eu cam așa ajung să stau mult online.

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Activități specifice.
Dacă vreau să fac altceva, de obicei opresc notificările.

| NLS a răspuns:

8 ore la munca (cel putin, fac si ore suplimetare aproape zilnic),
in fata a 2 monitoare de 24" + inca 11 astfel de statii ale colegilor de birou (iarna aproape ca nu avem nevoie de incalzire)
+ inca vreo 4 ore acasa.
In weekend cam 8 ore.

| Hammurabi a răspuns:

Cât sunt la serviciu (între 2 și 6 ore zilnic)
În fața unui monitor de desktop + 6 monitoare cu camere de supraveghere.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aproape toata ziua!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

thinking Nu te dor ochii? Folosești filtre?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mă doare capul acum că aseară mi-am dat cu oale in cap

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ok... Ți-am mai spus ce părere am despre asta.
Ce nu înțeleg eu e afinitatea ta pentru oale ca instrument de tortură. De ce oale? laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

rolling on the floor
E amuzant cum o spui
Pentru ca de la ele nu mor, cum poate de la cutit.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Măi, eu aș medita în locul tău thinking Mi se pare nasoală tortura cu oalele.

Ca să vezi unde se poate ajunge, eu am un vecin care are capul puțin turtit. Nu știu de la ce, dar bănuiesc că a făcut ceva ce ai face și tu de a ajuns așa straight face Poate nu i se trage în mod specific de la oale, dar mai știi...

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ești o dulce!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Bine laughing

| wpetterssone a răspuns:

Acasă folosesc calculatorul pentru a căuta informații într-o bază de date, sau pe Google (e-mail, Drive). În medie, cel mult o oră pe zi.
La serviciu, folosesc calculatorul în medie 6 ore.