| BiancaDenisa a întrebat:

Cam in cate zile ajunge o scrisoare din Timisoara in Bucuresti daca am depus-o ieri(joi, 13 august) pe la ora 11 dimineata? E scrisoare normala, fara confirmare de primire. Si inca ceva, mi s-au pus 2 timbre pe plic, are vreo legatura?

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Timbrele de pe plic trebuie să însumeze în total valoarea trimiterii poștale. Dacă valoarea unui timbru nu este suficientă, se aplică mai multe timbre.
O scrisoare de la Timișoara la București prin poștă pleacă cu trenul. Se pune la tren, ajunge în București la gară, apoi este distribuită la un oficiu poștal. Când ajunge la oficiul poștal, în dimineața zilei următoare, un poștaș o duce la adresă. Ar trebui să ajungă în 3 zile, maximum 5.