| Sergiu72 a întrebat:

In cat timp ajunge o scrisoare cu confirmare de primire prin Posta Romana din Oradea la Bucuresti? Va multumesc.

3 răspunsuri:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Sunt anumite si zile care cel care transporta Scrisorile are un program (nu conteaza ca doaman de la casa este obosita sau nu ea doar ii da scrisoarea postasului sa trimita).

2 Durata poate sa ajunga de la 24-72h (ore) maxim.

3 Daca trimiteai la posta prin trimite urgenta sau trimitere rapida (ajungea in 12-24h) oriunde din tara.

4 Mult Succes!

| CristiChristian1999 a răspuns:

Întreabă pe ei, vor știi sigur.

| Sergiu72 explică (pentru CristiChristian1999):

La posta era rand mare, era o doamna obosita. m-am bucurat ca am iesit de acolo. Ori pentru asta exista TPU.