| StrongHeart a întrebat:

Cand ai constientizat ca esti fiinta muritoare?

14 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Pe la vreo 5-6 ani am avut o perioadă în care mă gândeam tot timpul la faptul că o să îmbătrânesc și o să mor într-o zi și eram foarte deprimată pe tema asta.

| StrongHeart explică (pentru Alyra):

Si acum nu o sa mai imbatranesti?laughing

| Alyra a răspuns (pentru StrongHeart):

Din păcate, rugăciunile mele nu au fost ascultate(în perioada respectivă mă rugam zilnic ca eu și restul familiei să rămânem la vârsta pe care o aveam atunci). Deci da, îmbătrânesc crying

| StrongHeart explică (pentru Alyra):

Asta este lectia vietii pe care toti trebuie sa o invatam la un moment dat.Viata nu e numai despre castig.
Cu inaintarea in varsta incepi sa pierzi,sanatatea,dintii,albeste parul,pierzi persoane dragi,unii isi pierd si mintile, dar asta tine de caracterul lor.
Eu sunt tanar, insa ma gandesc ca atunci cand nu o sa mai fiu singura motivatie va fi sa las ceva la copii sau nepoti sau la generatiile ce vor veni.
Asta e ciclul vietii, trebuie sa il acceptam si sa il intelegem, nu sa ne impotrivim.

| Celcestietot a răspuns:

De când am intrat pe TPU, am văzut că îmi mănâncă zilele (dar și speranțele la umanitate) mulți utilizatori rolling on the floor!

| Sofer a răspuns:

Ajungând la o vârstă unde mi-am dat seama ca sunt muritor și speram ca sunt nemuritor.

| mentholinks a răspuns:

Inca nu am constientizat.

| RKBlue a răspuns:

Prima data cand m-am uitat la un documentar despre un criminal (aveam cam 6-7 ani).Nu cred ca trebuie sa mentionez ca urmatorii 2 ani, inainte de culcare verificam dulapul din camera... laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand mi-am facut cont pe TPU

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Când am crescut și mi-am dat seama cât de mare e Dumnezeu și cât de mică e lumea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La vârsta de 5 ani. Și apoi o bună perioadă de timp am fost traumatizată de gândul că nu voi avea aer sub pământ... laughing Stăteam ghemuită pe canapea și meditam la această grozăvie.

| Bruno92 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe lumea cealaltă vei avea poate și aer condiționat

Răspuns utilizator avertizat
| MaryMaria333 a răspuns:

Intodeauna