| Nitunitu a întrebat:

Cand ai facut ultima oara o fapta buna si cum te-ai simtit in acel moment?

8 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Acum cateva zile. Nu are rost sa spun ce. Ideea e ca m-am simtit foarte bine. Cred ca toata lumea are parte de o senzatie placuta atunci cand vede recunostinta pe fata celui pe care l-a ajutat si aude multumirile sale.

| Kanpeki a răspuns:

Saptamana trecuta. M-am simtit destul de bine, sperand ca mi se va intampla ceva bun si mie in schimb, dar nu...

| Nitunitu explică (pentru Kanpeki):

Ceva bun ti se intampla in fiecare zi. Te trezesti si ai ocazia sa vezi iar soarele zi de zi si sa te bucuri de lumina calda si blanda a mangaierii din ceruri

| OldSoul a răspuns:

Luni, si cum sa ma simt... Nimic special.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In mintea mea, fac numai fapte bune tot timpul, mai rau este ca nu vede nimeni.Acum cateva minute am facut o fapta buna si m.am simtit aceeasi. Bunatatea este starea mea nativa.

| LostInPark a răspuns:

Ieri? pai cum sa ma simt dom' doctor.
Ultimul om de pe planeta, un nimic, o veriga slaba, un pion neimportant, un soarece impaiat, chiar nesimtit.Adica in loc sa-i las sa crape, eu ajut pe altii care nu pot tine pasul in lumea asta competitiva.Stiu sigur ca ne va trage toata civilizatia inapoi, dar am facut-o.Bla bla bla

| Thepursuitbeginswhenthisportrayaloflifeends a răspuns:

Am facut destule, n-am primit nimic inapoi, si totusi nu regret.
Implinita cred.

| Nitunitu explică (pentru Thepursuitbeginswhenthisportrayaloflifeends):

De unde sti ca tot ce ai acum nu se datoreaza felului tau de a fi si gesturilor de binefacere pe care le-ai facut?

Adica daca dai ceva cuiva de pomana sau ajuti un om, fa-o cu inima deschisa. Asa o sa si primesti inapoi cand nu te astepti deloc, chiar deloc.