| Supicadepui a întrebat:

Cand ai simtit nevoia de schimbare, ai inceput cu cea fizica sau cu cea psihica?

16 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Depinde. Daca e o nevoie psihica, incepi cu pisicul happy, daca e o nevoie fizica, incepi cu fizicul. Daca nu ai nevoie la un anumit nivel, nu are rost sa faci schimbare.
Insa daca nu poti face schimbarea, poti incepe de la alt nivel. Cind aveam o nevoie stringenta de schimbare la nivel psihic, si nu am putut face nimic, m-am axat pe nivelul fizic. Chestii foarte simple: desenam, si au fost atit de reusite acele desene incit au fost unele copiate, si toate mi-au fost luate cand le-am uitat intr-un loc, intr-o institutie. Si faceam curat happy. Imi placea sa tin lucrurile si casa in ordine. Astea doua lucruri m-au tinut in cea mai dificila perioada din viata mea. Si de aici pot spune ca a inceput si schimbarea psihica.

| RAY a răspuns:

Cu ambele in acelasi timp, cea psihica ajuta la cea fizica

| Supicadepui explică (pentru RAY):

Nu prea vad cum ai putea incepe cu ambele in acelasi timp. Ai vreun exemplu?

| RAY a răspuns (pentru Supicadepui):

De exemplu,slabirea,prima oara am avut nevoie de motivatie,de o scimbare de comportament,asta va inflenta fizicul,totul pleaca din minte, ambitie, vointa, rabdare, ratiune

| Drimmero a răspuns:

Cea psihica conteaza in primul si primul rand, daca reusesti sa o redresezi pe cea psihica, vei ajunge sa iti schimbi si fizicul, totul tine de puterea mentala.

| Supicadepui explică (pentru Drimmero):

Stiu, chiar ma gandeam sa mai astept in ceea ce priveste schimbarea fizica si sa ma axez pe cea psihica, de teama sa nu regret mai tarziu.

| Drimmero a răspuns (pentru Supicadepui):

Timpul te va schimba fizic incat sa nu te recunosti in vechile poze din trecut, deci nu-ti pierde vremea cu fizicul.

| RainmakerX a răspuns:

Am inceput cu cea fizica pentru ca mi s-a parut mai usor.
Am atins acel obiectiv dar momentan sunt cam "blocat" in ceea ce priveste schimbarea psihica.

| RainmakerX a răspuns:

Interesant. Ce te-a facut sa crezi asta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand am simtit acea nevoie de schimbare, era strict psihica.Nu am simtit nevoia unei schimbari fizice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar si schimbarea fizica este influentata de psihic, dar depinde despre ce vorbesti.
Orice schimbarea ai vrea sa ai, trebuie sa o incepi si sa o practici aproape zilnic si in timp vei ajunge bun. Nu se face in cateva luni ai nevoie de ani

| Supicadepui explică (pentru anonim_4396):

Vreau o schimbare radicala, atat fizic, cat si psihic. Sa fiu de nerecunoscut.
Bine, asta s-ar putea intampla foarte frumos printr-un accident si atunci chiar ca ar fi ce-mi doresc, dar nu in sensul bun.

| EcceHomo a răspuns:

Când simt că ceva nu merge bine, mă dau cu ruj.big grin

| Vanishgold a răspuns:

Psihică pentru a putea modifica și fizic. Totul pleacă de la psihic.

| MajinVegeta a răspuns:

Cred ca cel mai bine e sa incepi cu partea psihica, dar poti face si exercitii fizice din cand in cand.

| Supicadepui explică (pentru MajinVegeta):

Normal asa ar fi, dar mai dureaza pana atunci.
O sa fac si exercitii fizice laughing