| anonim_4396 a întrebat:

Cand ascult o anumita melodie de ce mi se face pielea de gaina si simt un gol in stomac?

FUNDA

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Din cauza a ceea ce iti transmite melodia respectiva. Se intampla destul de des, daca asculti muzica fara sa faci altceva in acelasi timp, concentrandu-te doar pe melodie, versuri si pe ceea ce iti transmite.

5 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

Ești emoționată și te trec fiorii, mi se întâmplă și mie când ascult Animal X.

| pietrean a răspuns:

Mintea ta,reactioneaza la sunetele placute,muzicale ale melodiei,facand totodata, legatura intre versurile si melodicitatea cantecului. Centrii nervosi, sunt excitati si de aici "pielea de gaina" si acel "gol in stomac", de fapt, ii simti ca niste fluturasi.

| τττ a răspuns:

Bună.
Poate melodia te emoționează, nu e nimic grav.Și mama pățește la fel, când ascultă o melodie mai delicată i se face pielea de găină. Stai liniștită, tuturor ni s-a întâmplat să ni se facă pielea de găină și să simțim că un fior că ne străbate corpul.
Pa, pa.

| Liiia7 a răspuns:

Pentru ca in ea te regasesti! Xoxo :*

| PunisheR01 a răspuns:

E o reactie normala tongue Ori te gandesti la cei dragi la acea melodie ori e emotionanta ori e frig in camera sau corpul pur si simplu are ceva cu acea melodie si mie mi sa imtamplat