April
| April a întrebat:

Cand ati pierdut un prieten, a fost totdeauna numai vina lui?

Răspuns Câştigător
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Am pierdut câţiva prieteni dar nu pot spune c-a fost vina cuiva, n-am avut nimic de împărţit, nu ne-am certat, pur şi simplu viaţa a intervenit între noi, drumurile ni s-au despărţit, ne-am înstrăinat treptat, ne-am văzut din ce în ce mai rar, am început să ne sunăm doar cu ocazia sărbătorilor, apoi ne-am limitat la sms-uri, e-mailuri impersonale, până când n-a mai rămas nimic să ne lege, cu excepţia amintirilor, ne-am revăzut de câteva ori dar nimic nu mai era la fel, păream cu totul alte persoane, care nu mai aveau nimic în comun... trist dar se mai întâmplă...

8 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Nu. Au fost si cazuri in care am gresit eu. De multe ori in astfel de cazuri ne gandim doar la implicarea noastra dintr-o prietenie. Nu ne gandim si la sacrificiile care au fost facute de celalalt. Oricum, indiferent de motiv dupa ce se pierde o prietenie, ambele parti sufera mult. Adevaratii prieteni se impaca, insa uneori, din orgoliu, se pierd prietenii vechi.

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Nu, a fost totdeauna vina meahappy (fără sarcasm sau ironie)

| User a răspuns:

Nu.Imi place sa cred ca e a amandurora.

| Alphawolf a răspuns:

Eu cred ca intre doua parti, indiferent de cauza, vina este impartita mai mult sau mai putin, pentru fiecare persoana in parte

| Яùxsi a răspuns:

Din pacate, nu. Tot timpul ne certam dintr`o prostie.

| Bubble a răspuns:

Mai exista bff?oh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ptr mine cind se cearta doi oameni inclin sa cred ca e vina amindurora in egala masura.In cazul prieteniilor inseamna ca cele prietenii nu erau compatibile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E greu sa gasesti o mata neagra intr-o camera intunecata, cand mata nu exista, nu crezi?