| LenaleMinato a întrebat:

La ce va ganditi cand auziti cuvantul "copilarie"?(funda)

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

La tata, cu care sateam nopti intregi ascultand muzica si vorbind de toate alea.
La mirosul de sarmale si de cozonaci dinainte de Craciun.
La pomii din care trebuia mama sa ma dea jos ca sa vin la masa.
La gainile pe care le-am imbatat cu vin.
La masina pe care m-a invatat tata s-o conduc pe cand aveam vreo 13 ani.
La feluritele moduri in care copiam la scoala.
La partidele de fotbal pe strada, cu baietii.
La genunchii vesnic juliti.
La emotiile cu care il asteptam pe Mos Craciun.
Si ar mai fi inca multe; am avut o copilarie foarte fericita.

2 răspunsuri:
| ASIGURATORUL a răspuns:

Inocenta, libertate, lipsa grijilor, iubirea celor din jur, rasfat, alintare, toti sunt la picioarele tale si ii poti manipula cum doresti, ai (aproape) tot ce iti doresti.

| lupsansilvana a răspuns:

La libertatea de a nu avea grija de ieri pe astăzi.
La cadourile dăruite de cei dragi mie.
La smiorcăierile pe care le făceam atunci când cineva nu îmi făcea pe plac.
Pe scurt la tot ce aveam şi acum nu mai pot dobândi pentru că sunt prea mare să reacţionez ca şi un copil.