| durasdurpaneus a întrebat:

Cand aveti o problema grea, care va macina si aveti nevoie de un sfat, la cine apelati, in cine aveti incredere, in prieteni sau parinti? Care credeti ca va ajuta mai mult? Funda pentru cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| superdorex a răspuns:

Depinde nu? Daca este o problema despre viata de zi cu zi ei te pot indruma, experienta vietii lor e imensa si va folosi enorm! Daca ai o problema intima atunci cred ca aici intervine cel mai bun prieten nu? Doar el iti va raspunde framantarilor tale! Multa bafta!

2 răspunsuri:
| Ramonaaaa a răspuns:

În general, la prieteni.Nu mă imaginez spunându-le părinţilor mei problemele mele pentru că întotdeauna, ei fiind prea ocupaţi şi având problemele lor, consideră că ''problemele mele'' sunt prea neînsemnate.

| carpediem a răspuns:

De la parinti, pentru ca pe langa statutul lor, au o experienta de viata si niste ani in plus fata de prieteni, care "vad " mai putin decat un adult si adesea dau sfaturi pentru ce ar face ei dar totusi nu o fac.