| Dan a întrebat:

Cand cineva scrie un mesaj pe TPU.ro cuiva, de ce persoana respectiva nu raspunde la mesaj?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai exista o varianta: sa nu apara semnalul ca ai un mesaj in inbox. Se poate intampla, depinde de motorul de cautare. Pe mine, cu Internet Explorer, nu ma avertizeaza de existenta mesajelor!

4 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Poate nu are timp, are alte preocupari mai importante legate de viata de zi cu zi. Se mai intampla. Nu mi s-a intamplat sa trimit un mesaj si sa nu primesc raspuns. Au mai fost intarzieri semnificative dar mi s-a raspuns mereu.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Ori n-o intereseaza subiectul abordat, ori userul.

mariana
| mariana a răspuns:

Scrie si tu un mesaj direct celui caruia i te adresezi si atunci o sa-l primeasca in Inbox si o sa-ti raspunda. Depinde insa si de persoana cat si de faptul daca are abilitati pentru corespondenta ori ba. E posibil sa nu considere ca obligatoriu trebuie sa raspunda.
Problema de politete si de "arta comunicarii".
O zi buna si nu te necaji, o sa primesti raspuns la ce te intereseaza si mai ales de la cea pe care ai ales-o.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pot exista mai multe motive, cred ca printre cele mai frecvente sunt: nu a vazut masajul, nu vrea/nu stie sa raspunda. O zi buna!