| Dan a întrebat:

Cand scrii un mesaj unei persoane (user TPU.ro) si nu raspunde la mesaj, ce parere aveti despre persoana respectiva?

8 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Se poate intampla ca persoana sa nu fi intrat pe site in timp util. Daca totusi vad ca a intrat pe site si e activa si nu imi raspunde inseamna ca pur si simplu nu ma agreaza. Eu nu am patit asa ceva. De fiecare data mi s-a raspuns la mesaj.

| Elena1234456 a răspuns:

Ca nu are timp sa imi raspunda. La 15 ani inca vad viata in roz big grin.

mariana
| mariana a răspuns:

Depinde despre ce mesaj a fost vorba si ce impact a avut asupra celui /celei ce l-a citit;
O alta varianta este ca, n-a vazut mesajul pentru ca n-a intrat pe site ori pe internet;
Nu este obisnuita cu corespondenta si nu stie ce sa raspunda;
Nu agreeaza persoana ce a scris mesajul;
Este implicat/a intr-o alta relatie si nu vrea sa fie "infidela" nici pe aceasta cale virtuala;
Nu le are cu "arta comunicarii" si nu vrea sa se faca de ras dand un raspuns necuvenit;
Este nepoliticos/a din fire si nu-l intereseaza decat persoana proprie.
Vezi motive sunt cat lumea si tu nu trebuie sa pui la suflet daca ti s-a intamplat asa ceva pentru ca nu este cazul. Dragoste cu sila nu se face, asa cum spune proverbul, nu ti-a raspuns la mesaj, ignora-l/o in continuare si nu pune la suflet ca nu merita.
O seara placuta si sa fii iubit.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti sa-ti formezi o parere numai din asta, asa cum am raspuns la cealalalta intrebare a ta pot fi mai multe cauze, cele mai frecvente fiind ca nu a vazut mesajul ori nu vrea/nu stie sa raspunda. Numai bine!

| Cσσкiє a răspuns:

Bună.
Te-ai gândit vreodată că la email are unul fals, pentru că cel adevărat a fost folosit la "facerea" unui alt cont, cont care nu a fost şters? Prin urmare, acea persoană nu poate răspunde, pentru că nu ştie parola de la emailul scris de el.
Numai bine,
♥. Andreea. ♥

lolita
| lolita a răspuns:

In primul rand ma gandesc ca nu a vazut mesajul, in al doilea rand ca nu are timp sa raspunda, in al trelea rand ca nu este inspirat in a-mi scrie raspunsul.
mi-ai trimis mesaj si nu ti_am raspuns? poate nu era o intrebare si prin urmare nu avea nici un raspuns. sunt o persoana optimista si prin urmare nu pot avea ganduri negative.

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie sa nu raspund unui mesaj pe care l-am vazut mult prea tarziu si care nu-si mai avea deja rostul raspunsul. Mi-a parut rau, dar se mai intampla. Fiecare avem treburi si timp mai mult sau mai putin.
Un alt motiv poate fi acela ca nu a dorit sau nu a stiut ce sa-ti raspunda. Parerea mea este sa nu mai insisti si sa nu judeci gestul acesta. Suntem diferiti si trebuie sa ne acceptam cu defecte si calitati. Ai alternativa de a-l sterge din lista de prieteni, daca vezi ca procedeaza asa si alta data.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate n-a vazut mesajul sau n-a avut timp sa mai intre pe TPU. Unii pooate chiar nu vor sa raspunda, insa e treaba lor.