| mentholinks a întrebat:

Cand credeti ca se va termina mascarada asta covid?

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu e mascaradă că e pandemie și mai sunt o sută de intrebări similare cu a ta

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu se va termina. Dacă ar fi mascaradă, nu s-ar agita așa de tare autoritățile.
Ce se se știe, este prelungirea stării de urgență cu încă o lună. Deci până în 15 mai sigur nu se va termina. Și chiar și atunci, se va termina când numărul cazurilor de îmbolnăviri va scădea puternic, ceea ce este din nou improbabil. Așa că, încă o lună. total trei luni. Apoi mai vedem.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În 15 aprilie.

| SilentRain a răspuns:

In 3-4 luni, si e pe bune

suntserios
| suntserios a răspuns:

Care din cei 1.5 milioane de bolnavi si cei 85.000 morti te au facut sa consideri asta o mascarada?

| darrio2007 a răspuns:

Daca te vei imbolnavi sa vezi atunci ce mascarada va fi. Nu-ti doresc, inconstientule.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce bine ai zis, nici nu vreau sa ma gandesc, vreau sa tratez de parca n-ar exista. Ma deranjeaza foarte tare ce se intampla, chiar am inceput sa plang cand am auzit la stiri pentru prima data.
Este evident ca a fost facut cu un anumit scop, ca intotdeauna de a manipula un numar extrem de mare de oameni deodata. Si nu cred ca de "vaccine" vom scapa, cred ca scopu este sa mai strice ceva la omenire.
Da astia cu biserica sunt foarte seriosi, ei vor sa faca omul egal cu animalul prin "modernizarea" cu care ii controleaza. As scrie cuvinte, dar nu stiu cum sa le pun in ordine si nu incerc sa dau raspuns soc, intelegeti voi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa continui: nu cred ca oamenii sunt "salbatici de necontrolat" ci este evident ca n-au vrut sa-i tina in ordine. Si inca mi se pare ciudat ca in china era virusu din 2019? Pai si de ce s-au mai dus oamenii in china?
Ba da se poate, cand vorbesti le spui, nu cand ii lasi in nestiinta cu minciuni.
Ceva nu e logic in toata povestea asta.