| AnneM123 a întrebat:

Cand nu mai puteti, cum va dati putere? La ce va ganditi ca sa nu va pierdeti speranta?

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Spunam: cred că o vizită la un medic nu ți-ar strica (pe bani că altfel e pepsi-cola)

https://www.tpu.ro/......c-si-sunt/

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Știu să îmi gestionez energia, nu ajung să "nu mai pot".
Mereu am niște energie rămasă pentru neprevăzut.

| Freya1 a răspuns:

Fiecare are propria motivație.

Uni rezista pentru copii, alții pentru propriile vise, alții pentru familie/părinți...
Eu fac parte din prima categorie și din ideea ca poate pana la urma dacă nu îmi pierd speranța totul va fi bine.Am fost la un pas în trecut de a fi totul cum îmi dorisem, doar ca era lângă omul nepotrivit și nu a mers.

| CostinAlamariu a răspuns:

Mă gândesc la strămoșii mei indo-europeni care nu s-au dat bătuți când au invadat și cucerit Europa. Dacă chiar sunt urmaș al lor și spiritul lor e și în mine atunci nici eu nu mă pot da bătut.

| AdioTPU a răspuns:

Dumnezeu.

Luca 18:27
Isus a răspuns: „Ce este cu neputință la oameni este cu putință la Dumnezeu."

| AnneM123 explică (pentru AdioTPU):

Ma rog zilnic plangand sa ma ajute sa ies din aceasta perioada... si parca mai rau ma adancesc

| 199onur7 a răspuns:

Ma uit la ia -_-. si atunci imi vine forța si puterea ori cat de obosit sa fiu si lesinat sa fiu si mort sa fiu si tăiat feli tranșat cand ma uit in ochisori ei -_-. Nu mai am nici pe dracu sa ma ia-_-. ia este forta mea ia este puterea mea nimic si nimeni altcineva si toti bani din lume sa ai si ce vrei tu si ferari si lamborgini si averi peste averi apartamente vile case degeaba le ei daca nu ai fericirea Adevărată infinită-_-. Cand ma uit in ochisori ei mari offf-_-.