| JusTPauL a întrebat:

Ce va motivează sa continuați atunci când va pierdeți speranța?

Răspuns Câştigător
| RianaUdroiu a răspuns:

Faptul ca daca continui sa lupt, intr-o buna zi, fie ea apropiata sau indepartata, efortul meu va fi rasplatit. Ca voi prinde si zile insorite care imi vor demonstra ca viata merge mai departe si ca nu ar trebui sa ma concentrez asupra partilor negative din ea. Eu de exemplu, continui sa lupt pentru ca intr-o zi, as vrea sa ajung un psiholog, sau de ce nu, chiar si profesor de psihologie..sa ajut oamenii si sa ii inspir si pe ei sa mearga la randul lor, mai departe. Si oricum, viata e plina de lucruri uimitoare pentru care merita sa o traiesti, trebuie doar sa incerci sa le observi. P.S muzica, cartile si seriale ajuta si ele, mai ales daca nu simti ca ai pe cineva langa tine care sa te inteleaga si sa te poata ajuta, cu toate ca este putin probabil chiar daca pentru moment ai putea avea aceasta impresie

14 răspunsuri:
| 4b a răspuns:

Pur si simplu nu imi place sa pierd...lupt si lupt si iarasi lupt

| T0T a răspuns:

Care speranță? Chiar dacă există una e doar ceva pe moment, ceva trecător. Toți murim singuri în final. Viața nu are un scop. Dacă te obișnuiești cu ideea de a nu avea așteptări, lucrurile vor fi mai simple. Simplele așteptări pe care le avem sunt cele ce ne rănesc cu adevărat, egoismul unor firicele de praf care au avut șansa să fie puțin purtate de vânt până în momentul în care vor fi îngropate. Prostia e mai mare decât a unor firicele de praf totuși, ele nu se așteaptă să atingă stelele din simplul fapt că s-au îndepărtat la câțiva metri de sol. Ele nu așteaptă nimic.

| Donsavas a răspuns:

Faptul că viata este un mister ce nu-l pot desluși. Ideea de a trăi într-un prezent care habar n-am unde ma duce. Stiu ca viitorul e necunoscut și vreau sa vad ce se mai întâmplă cu mine. Nu pot controla totul iar planurile noastre nu merg întotdeauna asa ca, sa trăim prezentul e cea mai buna alegere chiar dacă asta înseamnă să stau si butonez pe telefon sau sa mănânc, etc. Orice lucru mărunt conteaza fiindca te ancoreaza in clipa de acum.

| WhiteLife a răspuns:

Ceea ce m-a făcut sa încep. Și gândul că oricum la un moment dat va trece.

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Btswinking

| Elide a răspuns:

Ca maine e o nouă zi si trebuie sa speri, chiar dacă viața e de rahat

| Xelon a răspuns:

Eu nu mi-o pierd niciodată, altfel nu as fi jucat toți banii din casa la ruleta happy

| EcceHomo a răspuns (pentru Xelon):

Îmi place când pierzi.winking

Apropo, când?

| Xelon a răspuns (pentru EcceHomo):

Atunci când te intrebi de ce ai mai putini bani in geanta happy

| EcceHomo a răspuns (pentru Xelon):

Dar îți aminteşti că i-ai dat pe geantă şi parfum.winking

| Xelon a răspuns (pentru EcceHomo):

Ai dreptate, amanta mi- a cerut o geanta și un parfum, nu te supăra happy

| EcceHomo a răspuns (pentru Xelon):

Hmm,să fi pierdut vreun pariu cu ea?thinking

| Xelon a răspuns (pentru EcceHomo):

Tu ai pariat ca o am sub 15 cm? happy

| IoanaRoman09 a răspuns:

"Iar si-au batut joc de visele si sentimentele tale...eh intr-o buna zi o sa le pui flori pe mormant" ^^