| anonim_4396 a întrebat:

Cand nu vrei sa ai de a face cu cineva care continua sa isi bage nasul in treaba ta sa te deranjeze, enerveze, cum faci sa iti permiti sa mai pleci si de pe continent prin haosul care ti-l face si cum te asiguri ca nu te va mai urma pentru si mai mult dezastru? Poti tu sa ceri liniste unui om care se leaga de tine ca sa rada in orice incercare de a fugi de el?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ii dau una in cap si se va linisti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Păi ai doua variante, ori îl ameninți usor și te impui. Ori încerci să empatizezi cu el si îți dai seama de ce face asta.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu pot sa-l amenint eu, ca s-a ajuns asa ca eu n-am viata si toata lumea se implica in farsa de a ma devasta. Timpul trece si uit ce faceam inainte de ei, nu mai are rost nimic, sunt ei si asta e viata nu stiu, N-am ce sa fac, cand hey face misto si primeste atentie iar eu nu mai exist.
N-am cu ce sa-l amenint, are deja ce eu nu am, viata si "martorii", air asta e libertatea lui si inchisoare pentru mine ca nu-mi permit sa incep nimic.
N-am ce sa inteleg din scandalul care il face si hal in care vorbeste, culmea ca tot ei cica eu nu-mi vad de treaba mea, dar nu e treaba mea nu stiu, e treaba lor si eu sunt nesimttia care se baga in treaba lor cand ei vin la mine sa faca haos?
PArintii sunt la mijloc care ma cearta pe mine, si-mi spune niste povestii care pare ca eu o dau in absurd. De exemplu azi m-au trezit cu urletele, urla o fata toata ziua, radeau vorbeau ca se ***, mama cica e mama lu vecinu? Daca incep iar cu ce fac de 10 ani de la nastere etc, iar scriu romane si n-are rost stiu, sa expun aici informatii pentru si mai multi glumeti. N-am cu ce sa vorbesc in situatia asta. Eram cu mama cand fata aia era la poarta unui alt vecin, au venit dupa noi la politie cand am fost sa fac buletin cu ani in urma, am incercat sa vorbesc cu mama la faza aia se enerva, nu vroia sa auda. Da acelasi scandal vechi de atatia ani. Eu nu pot sa ma mut din casa asta n-am cu ce si nu pot face nimic in situatia in care ma pune, n-am cu cine sa vorbesc sa rezolv n-am ce. Ei ma "rezolva" pe mine. Ca si cum eu as face gresit, si ei au "grija" sa "apere" de mine (ma apara pe mine de viata)? Este ciudat si absurd stiu. N-am ce sa spun, nu stiu cum ar trebui sa vad situatia asta, din punctul de vedere al celor apropiati "eu gresesc. e vina mea".

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu mi se pare deloc ciudat și absurd, ești tare curajoasă sa te deschizi pe aici. Daca vrei sa vorbești cu mine, poți oricând.
Dacă e sa-ti dau un sfat, e sa-i ierți. și eu sunt mai sensibil și pur și simplu mă sufocă ceilalți, nu contează cine e vinovat sau nu. Atât timp cât scapi de haosul care ți-l provoci singura, te simți ca reînviată. Nu-i mai ai pe suflet.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sriu d incercand sa caut solutii, apoi ma simt prost. Dar aduce alte necazuri.

| troleibuz a răspuns:

Esti sechestrata?