| Ionut_6178 a întrebat:

Cand pun un bilet la loto trebuie sa imi scriu numele sau cnp-ul pe bilet?

2 răspunsuri:
| antonG a răspuns:

Nu știu exact fiindcă nu am jucat niciodată, dar la 80% dintre tombole, loterii etc. minorii nu au voie să participe (asta în caz că ești minor, cum, de altfel bănuiesc). Dacă nu ai buletin cu siguranță nu poți să participi.

Cert e că trebuie să citești cu atenție regulamentul. S-ar putea ca minorii să nu aibă voie să participe la Loto. Ar fi păcat să pierzi un eventual premiu din cauza asta. Dacă îți e lene să cauți sau chiar nu găsești regulamentul, îți recomand să depui biletul pe numele unui membru major al familiei.

| AnNaa67 a răspuns:

Am intrebat'o pe mama si a zis ca nu pui nici un CNP doar numele.