| mentholinks a întrebat:

Cand puneti intrebari si raspunsuri pe TPU va temeti ca veti fi judecati?

57 răspunsuri:
| Raven a răspuns:

Mi-e mai degrabă teamă că unii n-o să-mi înțeleagă răspunsurile, fiind prea elaborate pentru ei. Dar de judecat? Nici face to face nu m-aș teme de asta.

| RAY a răspuns:

Oameni mereu te vor judeca mereu pentru gandirea ta, pentru ceea ce esti, macar daca ar fi o judecata analitica, logica, nu ma deranjeaza judecata analitica, nu atacul la persoana, judecata impulsiva, emotionala, doar stii ca noi Germani spunem in fata ceea ce gandim, noi nu ne ascundem, nu o facem pentru ca suntem negativi si pentru ca ne place sa fim directi nu pupatori in fund

| Drimmero a răspuns:

Nu imi bat capul de fel, asa ca nu am absolut nicio treaba. Raspund cum imi vine fara sa tin cont de ceea ce vor comenta altii!

| Simpatic a răspuns:

Niciodata, in cel mai rau caz vei fi judecat de catre cine? uneori niste copii alteori niste persoane frustrate care nu te cunosc.
Ba cum imi place mie sa zic care n-au fost acolo...

| Freya1 a răspuns:

Sincer ma doare la bască.

| Frank51 a răspuns:

Unii da.

| SilentRain a răspuns:

Nu

| mentholinks explică (pentru SilentRain):

Atunci de ce nu ai vrut sa-mi raspunzi la intrebarea aceea faina?

| SilentRain a răspuns (pentru mentholinks):

Care întrebare faina?
Nu îmi plac întrebările nesimntite doar la alea nu răspund

| mentholinks explică (pentru SilentRain):

Deci a fost o intrebare nesimtita?

| SilentRain a răspuns (pentru mentholinks):

Poate ca nu, e posibil sa fie nesmintita doar din punctul meu de verde
Nu ma mai lungesc, deci Da

| mentholinks explică (pentru SilentRain):

Nu stiu de ce manifest o curiozitate fata de tine, asa ca scuza-ma daca te mai deranjez.

| SilentRain a răspuns (pentru mentholinks):

Mă dacă nu ești nesimntit, te ascult și îți răspund cu drag

| mentholinks explică (pentru SilentRain):

Ok.

| Hammurabi a răspuns:

Fac ce mă taie capul și nu mă tem nici în viața reală.
De ce m-aș teme aici?
E normal să îți asumi atât "faptele eroice" cât și tâmpeniile.
Și în al doilea rând nu prea dau doi bani pe feedback-ul social.

| sofisis a răspuns:

Absolut deloc.

| Emma30555 a răspuns:

Desi e un site anonim totusi exista tendinta de autocenzura, sunt prea multi moralisti pe acest site happy

| GoldenZenith a răspuns:

Da. Chiar incep să plâng daca se ia cineva de mine. sad

| Endoryus a răspuns:

Sunt sigur ca o sa se intample asa ceva.

| RAY a răspuns (pentru Endoryus):

E una dintre sigurante care le ai sa inteleg

| Endoryus a răspuns (pentru RAY):

Singura "siguranta" care o am e ca o sa fiu judecat. Si de inteligenti ce sunt majoritatea stiu ca o sa fiu inteles gresit dar nu ma deranjeaza.

| RAY a răspuns (pentru Endoryus):

Si nu esti curios sa afli pentru ce esti judecat?

| Endoryus a răspuns (pentru RAY):

Stiu deja asa ceva. Nu e ca o ma schimb eu acum ca sa nu mai ofensez sensibilosii de aici. Ei ar trebui sa iasa din cochilia lor plina de zen/basme si alte rahaturi si sa traga in piept aerul imputit al realitatii.

| RAY a răspuns (pentru Endoryus):

Realitatea asta e subiectiva sau universala?

| Endoryus a răspuns (pentru RAY):

O dam deja in spam. Si una si alta.

| OrdanKarris a răspuns (pentru RAY):

Las-o pe "repetentă" în lumea ei amuzantă. E versiunea cea rea a lui Brigaela laughing

| CleanHeart a răspuns:

Ne, nu-mi pasa de judecățile și etichetele proaste puse de oamenii cu un neuron defect în funcționare.
Fiecare comentează ce vrea, din perspectiva lui, cine comentează e in plus deja.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Știu ca voi fi. Oricum cenzurez destul de multe lucruri.Ma întreb cum ar fi dacă as spune tot ce-mi trece prin minte.Si eu chiar am o minte inocenta, ce sa mai spun de altii laughing

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Iti face placere sa vezi ca provoci suferinta, nervi?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Vrei un răspuns sincer la asta?
Îmi provoacă o anumită plăcere suferința altora.Dar depinde de tipul de suferința si de cât de implicată am fost eu in provocarea ei.
Nervi? Nu-mi pasa cui îi crapă o vena pe-aici.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Inseamna ca ai un grad de psihopatie https://ro.wikipedia.org/wiki/Psihopatie

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Ultimul lucru de care aveam nevoie e un psiholog fără diploma care nu știe nimic despre mine.
Dacă mi-ar pasa de ce zici/faci tu, as lua-o ca pe o jignire faptul ca mi-ai dat linkul ăla.Si nu ma refer la cum ai insinuat tu ca as fi, ci ca ai impresia ca am nevoie si de explicații legate de ce înseamnă.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok hai sa nu spunem asa, poate e o exagerare, un om lipsit de empatie care gaseste placere in suferinta altora, un om care are empatie nu poate simti placere in suferinta altora

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Crede-ma ca poate.

| Endoryus a răspuns (pentru RAY):

E sociopata! laughing
Ray, la baza suntem toti putin psihopati. La ce ma refer? Lipsa de empatie. Sa fim seriosi, cati oameni nu mai dorm noaptea stiind ca sunt milioane de alti oameni pe planeta care mor de foame. ne ducem la restaurante, ne indopam ca porcii la fiecare "sarbatoare" desi stiim cu toti ca sunt acolo oameni care s-ar omora intre ei pentru o felie de paine. S.a.m.d

| pagliaci a răspuns (pentru Endoryus):

Empatia inseamna sa poti intelege situatiile altora, sa te poti pune in locul lor. Nu inseamna sa nu dormi noaptea de grija altora.

| RAY a răspuns (pentru Endoryus):

Nu am spus asta, am spus ca e un grad, sunt mai multe grade, sunt 25 de intrebari care definesc asta,nu poti compara un om care e la gradul maxim cu unul la nivel minim,are un grad atat, nu toti psihopati sunt criminali, violenti, persoane rele, pur simplu nu simt empatie, da in ziua de azi cand punem pret doar pe banii nu ne pasa de alti asa e

| RAY a răspuns (pentru pagliaci):

Voi crestini ar trebui sa faceti asta

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate simti fata doar de persoanele dragi tie

| pagliaci a răspuns (pentru RAY):

Sunt ateu. Te rog sa nu-mi mai dai reply-uri cand esti beat. Daca asta e starea ta naturala, in general, te rog sa ma eviti total.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

"Are un grad atat" rolling on the floor
Da, n-am fost in stare sa iau un 10 la testul pentru psihopați, probabil am undeva la un 6 thinking Încă puțin si rămâneam repetentă.

| RAY a răspuns (pentru pagliaci):

Acum plangi?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Important este ca ai trecut

| pagliaci a răspuns (pentru RAY):

Da, ma simt hartuit. Mi-e frica de tigani, betivi, aurolaci. Si de prostie. Dar pe aia o mai poti masca cu citate si link-uri.

| RAY a răspuns (pentru pagliaci):

rolling on the floor rolling on the floor vezi ca faci niste generalizari nu toti betivi sunt violenti, nu toti tigani vor sa te violeze pe post de capra, aurolaci sunt produsul societati in care traiesti si tu, masculi astia devin tot mai sensibili

| Endoryus a răspuns (pentru pagliaci):

Aha. Deci atunci toata specia noastra e plina de jegosi. Daca toti au empatie dar aleg sa se indoape ca porcii in loc sa ii ajute pe altii la greu, ce poate fi?

| pagliaci a răspuns (pentru RAY):

Toti avem tendinta de a ne apara prietenii.

| RAY a răspuns (pentru pagliaci):

Tu stii ca pe TPU este interzis rasismul?

| pagliaci a răspuns (pentru RAY):

Sunt multe interzise si esti inca aici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma tem sa nu râda mahalagii de mine

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Acum pe bune cu avatarul ala de asta ti frica?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Tu crezi ca eu sunt pupperino? Si credeam ca eu sunt paranoic

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu,de ce as crede asta, esti un baiat imatur, care are multe de invatat, ai mintea foarte inchisa, dar macar ai simtul umorului

| GirlOnline81 a răspuns:

Stii expresia aia " ma doare-n cot"?
Ei bine, pe mine nu ma doare nici in cot daca ma judeca cineva in viata reala, daramite daca ma judeca o umbra de pe net.

| OrdanKarris a răspuns:

Nu.

| Zas a răspuns:

Deloc