| anonim_4396 a întrebat:

Când puteţi alege doctorul la care vreţi să vă duceţi, ce alegeţi? Unul mai tânăr sau unul mai bătrân? De ce?

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Am avut o doctorita tanara dupa am schimbat cu altul batran vecin cu matusa mea. Si a fost bine cu amandoi

| baru a răspuns:

Calea de mijloc. Ca si tanar iti trebuie o anumita experienta. Ca si varsta inaintata esti plictisit, indoctrinat de meserie. Deci:: Calea de mijloc.

| MihaelaDart a răspuns:

Înainte aveam mentalitatea asta că cei în vârstă au mai multa experienta și sunt mai buni decât cei tineri. Acum nu mai îmi pasă, nu stau sa îi studiez cazierul și data nașterii laughing, cum îmi pica din recomandările și trimiterile date de la medicul de familie.

| RAY a răspuns:

Nu pot alege asa ceva, imi da trimitere si merg unde gasesc

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu aleg clinica, ce medic o fi acolo aia e

| corbulalbrosu a răspuns:

Orice fiinta inteligenta si rationala, intotdeauna va incerca sa gaseasca medicul specialist potrivit, pe care-l va alege in functie de competenta ori reputatie sa recunoscuta, dar cu toate acestea intotdeauna pe primul loc in pruvinta alegerii facute, trebuie sa primeze experienta sa profesionala. Este modul recomandat cat si indicat, dar mai ales logic si rational sa se procedeze in cazul oricarei specialitati medicale, indiferent care ar fi aceasta. Sanatate!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Aleg unul care are faima de specialist. Nu apreciez asta după vârstă.

| Drimmero a răspuns:

Sa fie priceput, adica sa nu mor dupa ce imi da un tratament.

| Mosotti a răspuns:

Nu conteaza, conteaza sa fie flexibil si open mind, ca nestiutori poate fi si unul si altul, depinde de noroc. Am intalnit tineri open mind, flexibili, tineri care nu erau asa, mai batrani care tot asa, erau sau nu erau asa. Asa a si cunostinte si batrani si tineri unii se pricep, altii mai putin, e o loterie.

| Celcestietot a răspuns:

Evident că unul mai tânăr, pentru că cei tineri sunt mai sexy laughing.

| gemeni6226 a răspuns:

La stomatologie cand am ales un doctor tinar mi-a facut f urit dintii, si am dat o groaza de bani(si am stat si suferit 2 saptamini caci cica el a mers in concediu in America-nu mi-a zis cand a ainceput lucrarea ca o sa doara o saptamana si ca el o sa plece in concediu-nici nu m-am mai dus la el si i-am si zis ca nu o sa-l recomand la nimeni ba din contra).Pe urma am mers la o doctorita tinara parea extrem de severa sa sperie pe toti, dar in viata mea asa de usor si fara durere nu am mai scapat de problema dentara ce am avut atunci.Imi parea groaznic de rau ca nu la ea m-am dus din prima dar daca nu era cine sa ma indrume.De acum inainte numai acolo voi merge dar din pacate nu stiu cand caci banii am epuizat cu cine nu trebuia.Dar nu dau atentie la varsta dau atentie la cum se comporta cu mine.Am fost la 2 doctorite acus mai multi ani de varsta mea, cu ceva, dar acolo nu ma mai duc caci dupa consultatie am iesit mai bolnava decat atunci cand am intrat prin ceea ce mi-au zis.O sa imi aleg doar doctori doctorite care te incarca pozitiv si nu negativ asta e clar. Dupa parerea celor doua doctorite de mult ar trebui sa fiu in pensie de boala si lucrez si sunt ok, asa ca sa ma mai lase in pace cu vrajeli.

| Apokales a răspuns:

Medicii tineri pentru ca sunt mai updatati la noile metode, au mai multa empatie, spaga este mai mica spre deloc laughing.

| Digikey a răspuns:

Unul care are macar 10 ani de experienta, si care a mai facut cursuri pe afara.

| serenavand a răspuns:

Cred că o variantă mai bună e unul mai bătrân, pentru că ăștia tineri în mare parte nu au experiență și învăță pe bani, te și temi să treci prin mâinile lor.

| gladiatorudinporumb a răspuns:

Eu personal prefer medicii tineri deoarece cei in varsta sunt aroganti si scortosi

Răspuns utilizator avertizat