| flower236 a întrebat:

Cand se afiseaza listele cu repartizarea in licee 2011?big grin

5 răspunsuri:
| Ramonaaaa a răspuns:

Pe 13 luna asta.

| Nymphetamine a răspuns:

Pana in 12 iulie. happy

| Psihoyounger a răspuns:

Pe 12-13 iulie. happy

| alinus10 a răspuns:

Admitere liceu 2010 - 2011: Inscriere la liceu, calendar admitere si repartizare in licee

Calendarul admiterii in invatamantul liceal de stat pentru anul scolar 2010-201115 mai 2010

Transmiterea, la Ministerul Educatiei a brosurilor de admitere ale fiecarui judet, in versiune electronica si tiparita

6 mai - 4 iunie 2010

Sedinte de instruire cu parintii si elevii pentru prezentarea procedurilor de admitere si a planului de scolarizare

14 iunie 2010

Completarea, de catre secretariatele scolilor, a fiselor de inscriere cu codul unitatii de invatamant gimnazial, cu datele personale ale absolventilor claselor a VIII-a, cu mediile generale de absolvire, cu notele si mediile obtinute la tezele cu subiect unic, cu mediile obtinute la evaluarea nationala din clasa a VIII-a, cu mediile de admitere

Afisarea in fiecare unitate de invatamant gimnazial, a listei candidatilor, in ordinea descrescatoare a mediilor de admitere

Transmiterea catre comisia judeTeana de admitere a listei elevilor corigenti, repetenti, cu situatia neincheiata sau exmatriculati

15 iunie 2010

Eliberarea fiselor de inscriere pentru candidatii care solicita sa participe la admitere in alt judet

16 iunie 2010

Anuntarea ierarhiei la nivel judetean/al municipiului Bucuresti a absolventilor claselor a VIII-a.

Probele de aptitudini

10 iunie 2010

Eliberarea anexelor fiselor de inscriere pentru elevii sau absolventii care doresc sa participe la probe de aptitudini

11-14 iunie 2010

Inscrierea pentru probele de aptitudini

15-17 iunie 2010

Desfasurarea probelor de aptitudini

18 iunie 2010

Afisarea rezultatelor la probele de aptitudini;
Depunerea contestatiilor la probele de aptitudini, acolo unde metodologia permite acest lucru.

19 iunie 2010

Afisarea rezultatelor finale, in urma contestatiilor la probele de aptitudini;
Transmiterea, in format electronic si in scris, catre comisia de admitere judeteana/ a municipiului Bucuresti, a listei candidatilor declarati admisi la clasele la care s-au sustinut probe de aptitudini;
Validarea listei candidatilor admisi la liceele/clasele la care s-au sustinut probe de aptitudini si afisarea listei in unitatea de invatamant liceal respectiva.

21 iunie 2010

Ridicarea, de la liceele vocationale, a fiselor de inscriere, de catre candidatii care nu au fost admisi la clasele pentru care au sustinut probe de aptitudini; Transmiterea, in format electronic, catre Centrul National de Admitere, a listei candidatilor declarati admisi, in fiecare judet, la clasele la care s-au sustinut probe de aptitudini;
Probele de verificare a cunostintelor de limba moderna sau materna 10 iunie 2010;
Eliberarea anexelor fiselor de inscriere pentru elevii sau absolventii care doresc sa participe la probe de verificare a cunostintelor de limba moderna sau materna.

11-14 iunie 2010

Inscrierea candidaTilor pentru probele de verificare a cunostintelor de limba moderna sau materna

15-17 iunie 2010

Desfasurarea probelor de verificare a cunostintelor de limba moderna sau materna

18 iunie 2010

Afisarea rezultatelor la probele de verificare a cunostintelor de limba moderna sau materna

Depunerea contestatiilor la probele de verificare a cunostintelor de limba moderna sau materna, acolo unde metodologia permite acest lucru

19 iunie 2010

Afisarea rezultatelor finale, dupa contestati, la probele de verificare a cunostintelor de limba moderna sau materna;
Transmiterea, catre comisia de admitere judeteana/a municipiului Bucuresti, a listelor cu rezultatele finale la probele de verificare a cunostintelor de limba moderna sau materna

21 iunie 2010

Ridicarea anexelor fiselor de inscriere de la unitatile la care candidatii au sustinut probele de verificare a cunostintelor de limba

22 iunie 2010

Depunerea de catre candidatii care au participat la probele de verificare a cunostintelor de limba moderna sau materna a anexelor fiselor de inscriere la unitatile de invatamant gimnazial absolvite

24 iunie 2010

Transmiterea, in format electronic, catre Centrul National de Admitere, a listei candidatilor care au promovat probele de verificare a cunostinTelor de limba moderna sau materna.

Admiterea candidatilor pe locurile speciale pentru romi si a candidatilor pentru invatamantul special

15 mai 2010

Afisarea locurilor speciale pentru candidatii romi

15 iunie 2010

Data limita pentru primirea cererilor de inscriere a candidatilor pe locurile speciale pentru romi

17-19 iunie 2010

Repartizarea candidatilor pe locurile speciale pentru romi

14 -16 iunie 2010

Inscrierea si repartizarea candidatilor pentru invatamantul special;
Prima etapa de admitere in invaTamantul liceal de stat, pentru candidatii din seria curenta, precum si pentru cei din seriile anterioare care nu implinesc 18 ani pana la data de 12 septembrie 2010 inclusiv.

17-24 iunie 2010

Completarea optiunilor in fisele de inscriere de catre absolventii clasei a VIII-a si de catre parintii acestora, asistati de dirigintii claselor a VIII-a.

Completarea fiselor de inscriere de catre absolventii clasei a VIII-a proveniTi din alte judeTe, la centrul special desemnat din judetul pentru care solicita inscrierea.

17 - 25 iunie 2010

Introducerea in baza de date computerizata a datelor din fisele de inscriere

18 -26 iunie 2010

Verificarea, de catre parinti si candidati, a fiselor editate de calculator, corectarea greselilor in baza de date computerizata si listarea fiselor corectate din calculator.

28 iunie 2010

Termenul limita pentru transmiterea bazei de date de la centrele de inscriere la centrul judetean de admitere/al municipiului Bucuresti, precum si a listei absolventilor care nu participa la repartizarea computerizata;

Predarea, de catre comisia din centrul de inscriere, a fiselor de optiuni originale, la centrul de admitere judetean/al municipiului Bucuresti

29 iunie 2010

Transmiterea bazei de date, de la centrele de admitere judetene/al municipiului Bucuresti, la Centrul National de Admitere

30 iunie 2010

Verificarea si corectarea bazelor de date de catre Comisia Nationala de Admitere si comisiile de admitere judetene/a municipiului Bucuresti, transmiterea modificarilor la comisia nationala

1 iulie 2010

Corectarea erorilor si confirmarea incheierii modificarilor

2 iulie 2010

Repartizarea computerizata in invatamantul liceal de stat a absolventilor clasei a VIII-a care nu implinesc 18 ani pana la data de 12 septembrie 2010 inclusiv

3 iulie 2010

Afisarea in unitatle de invatamant gimnazial a listelor cu absolventii repartizati proveniti din scolile respective si a listei cu locurile neocupate in unitaTile de invatamantul liceal de stat din judet/municipiul Bucuresti.

5 iulie 2010

Afisarea de catre fiecare unitate de invatamantul liceal a listei candidatilor repartizati in acea unitate;

A doua etapa de admitere in invatamantul liceal de stat, pentru candidatii din seria curenta, precum si pentru cei din seriile anterioare care nu implinesc 18 ani pana la data de 12 septembrie 2010 inclusiv.

5 iulie 2010

Inscrierea candidatilor la liceele care organizeaza probe de aptitudini sau probe de verificare a cunostintelor de limba moderna sau materna

6-7 iulie 2010

Sustinerea probelor de aptitudini sau a probelor de verificare a cunostintelor de limba moderna sau de limba materna

8 iulie 2010

Afisarea rezultatelor la probele de aptitudini si la probele de verificare a cunostintelor de limba moderna sau materna si rezolvarea eventualelor contestatii.

5 iulie - 9 iulie 2010

Completarea fisei de optiuni de catre candidatii care nu au participat la prima repartizare, completarea unei noi fise de optiuni de catre cei ramasi nerepartizaTi dupa prima etapa a admiterii

9 iulie 2010

Completarea fisei de optiuni de catre candidatii care au fost respinsi la liceele/clasele care organizeaza probe de aptitudini.

Completarea fisei de optiuni de catre candidatii care au sustinut probe de verificare a cunostintelor de limba moderna sau de limba materna

6-10 iulie 2010

Introducerea datelor in calculator, verificarea fiselor listate si corectarea eventualelor erori

11 iulie 2010

Transmiterea noilor baze de date la centrul de admitere judetean si la Centrul National de Admitere

12 iulie 2010

Repartizarea computerizata a candidaTilor din a doua etapa a admiterii

13 iulie 2010

Afisarea in unitatile de invatamant gimnazial/in centrul special de inscriere a listelor cu absolventii proveniti din scolile respective/din alte judete, repartizati in a doua etapa si a listei cu locurile neocupate in unitatile de invatamantul liceal de stat

Afisarea de catre fiecare unitate de invatamantul liceal de stat a listei candidatilor repartizati in acea unitate in a doua etapa

5 iulie -15 iulie 2010

Depunerea dosarelor de inscriere la scolile la care candidatii au fost repartizati.

| myruna_3591 a răspuns:

Maine seara se afiseaza pe www.edu.ro

si miercuri incepand cu ore 10.00-12.00in scolii;)