| ViseColorate_4467 a întrebat:

Cand se folosesc in limba engleza formele de "past" si "past participle"? laughingthinking

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau si eu acele forme singurul exemplu care il am:come, came, came sau ceva de genul va rog mult ajutati-ma si trimitetimi si mie

| Shosholyna a răspuns:

Pai past la past simple(sau continuous) si past participle la present perfect si past perfect, timpuri care au structura : have/had + past participle. Ex.: I have just write this.
Se mai poate si la present perfect continuous: I have been doing this for 3 years. Deci structura e : S+have+ be la past participle+verb in ing...

mai sunt multe altele, in general atentie la adverbe, ele iti indica ce timp folosesti...