| anonim_4396 a întrebat:

Cand vezi pe cineva ca incearca sa faca ceva, il ajuti sau il alungi sa ramai tu cu toata treaba lui?

3 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Daca pot sa il ajut si nu ma incurca, il ajut.

| TheCrusader a răspuns:

Daca il alungi, atunci degeaba il ajuti ca data viitoare cand o sa incearca sa faca acelasi lucru o sa aiba nevoie din nou de ajutor.

Cel mai bine e sa il intrebi daca vrei sa il ajuti? Daca nu, il lesi in legea lui, tu ai fost politicos si ti-ai oferit ajutorul, daca da, stai cu el si il ajuti.

| anonim_4396 explică (pentru TheCrusader):

E bine cand cunosti persoane noi mai intai sa le ceri permisiunea sa te implici, nu sa te gandesti la ceva si sa te rogi de ele prin minciuni. probabil este o problema de politete, chiar respectivu a zis ca el incerca sa fie politicos prin asemenea comportament ciudat.