| Glumet a întrebat:

Care a fost cea mai interesanta conversatie pe care ati avut-o?

4 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Mda cea mai absurda conversatie am avut-o cu nou nascutii de la Telekom care incercau sa-mi explice deloc cum le-au furat un cablu care a afectat 200 de abonati care nu mai au telefon timp de 2 saptamani ca ei cica au termen dat de tehnic 7 octombrie. Deja au trecut doua saptamani si bunicii mei de 86 si 93 de ani stau fara telefon. Cei de la RDS refuza sa instaleze doar telefon in oras, refuza sa instaleze telefon fix cu sim in oras samd.

I-am intrebat ce fel de cablu li s-a furat care necesita inlocuire in 3 saptamani si au refuzat sa raspunda latrand in continuu ca le pare rau si ca asta e si ca bunicii nu vor plati telefonul.

Mda, soto, tataia e veteran de razboi si are abonamentul zero, deci ce sa-ti spun.

Celor de la RDS li s-a rupt o fibra, au trebuit sa inlocuiasca vreo jumatate de km si au facut-o in doua zile.

Insa cei de la Telekom asteapta sa se pieptene la subrat probabil.

| Glumet explică (pentru AlexanderAdrian):

Niste nesimtiti, ar trebui sa-i reclami la OPC!

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru Glumet):

Chiar nu stiu ce sa mai cred n-am auzit in 20 de ani de interactiune cu firmele moderne de telecomunicatii de asa ceva. Cica pana pe 7 au termen de rezovare. Intre timp voi redacta o plangere, o duc bunicului s-o semneze si daca pe 7 nu se rezolva o depun a doua zi la OPC. Insa sa dai telefon de trei ori sa intrebi bine dom'le da va dati seama ce faceti si sa-i intrebi ce tip de cablu li s-a furat de necesita 3 saptamani sa-l rezolve si sa refuze asa pe ocolite sa-ti spuna care-i problema, deja e nesimtire.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca cea mai interesanta a fost la munca cand am avut noroc sa dau peste un baiat de varsta mea la rastaurant, faza era ca el era un sociopat. bine, am aflat asta dupa 2 3 intrebari reciproci, si pana a plecat stateam mai mult pe langa masa lui laughing. foarte interesant sa vezi viata pe Pamantul asta si din ochii unei persoane total diferite fata de tine.