| OnePiece a întrebat:

Care a fost jucatorul mai bun dintre Maradona si Ronaldinho?

8 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Ronaldinho fara doar si poate, Maradona nu a fost cu absolut nimic superior nici macar lui Zidane cand venea vorba de driblinguri.

| Endoryus a răspuns:

Nu ai cum sa compari. Maradona are aproape 100 de goluri in cariera lui peste dintos. Dar dintosul clar facea orice partida mai placuta la vedere.

| Drimmero a răspuns (pentru Endoryus):

Niciunul dintre ei nu era vreun marcator de rasa, ei faceau doar spectacol, Maradona a driblat pe vremea lui barmani, bucatari si frizeri, in timp ce Ronaldinho a umilit fundasi legendari prin driblinguri scoase numai de el.

| Endoryus a răspuns (pentru Drimmero):

Bine, cel mai bun marcator care o sa ramana asa pana la sfarsitul timpului, e Pele (parca). Peste 1000 de goluri. Ronaldo si MEssi nu au impreuna atatea goluri. Dar fiecare are rostul lui. Pacat ca Ronaldo e la Juve. Dar Madrid avea mult prea multe staruri care sunt gata sa iasa din ou, trebuia cineva sa abandoneze nava.

| Drimmero a răspuns (pentru Endoryus):

Erau alte vremuri cand jucau Pele si Maradona, jucatorii aia nu erau fotbalisti profesionisti, aveau cu totul alte meserii,, fundasii nu se aparau, nu existau sisteme de joc, tactica, erau doar impulsuri de atac acolo, doar atac, atac si iar atac, nu existau apararile, Pele si Maradona daca jucau fotbal in fotbalul de astazi, mai mult de 25 de goluri nu marcau impreuna pe sezon.

Cat despre Ronaldo, a facut alegerea potrivita, n-a facut-o pentru altceva decat bani, cat mai multi, pentru ca si Juventus are de unde sa dea.
Real se va intoarce unde ii este locul dupa plecarea lui Ronaldo, undeva prin mediocritate.

| Endoryus a răspuns (pentru Drimmero):

Mda, am citit ca are nevoie de 21 de milioane si Real nu voia sa ii dea. Cat despre REal, sa fim seriosi. Mai sunt o gramada de staruri, cel mai mare fiind Bale ( in mintea mea ). Ce sa mai zic de restul. Nu doar ROnaldo inseamna Real Madrid. Sau Ramos, Marcelo, Benzema si alti indivizi.

| Xelon a răspuns:

Ronaldinho a fost jucătorul cu ceea mai buna tehnica pe care l-am vazut, peste Messi sau Ronaldo, de Maradona nu prea am ce spune l-am vazut doar pe YouTube si sincer nu mi s-a părut woow...

| Jannah a răspuns:

Nu poti compara 2 legende.