| vlad_2771 a întrebat:

Care a fost prima putere militara si economica dupa primul razboi mondial? Ce asemanari si deosebiri sunt intre nazism si comunism? Care sunt principalele momente ale Holocaust in 1943? Primul raspuns= funda

1 răspuns:
| Johannaaa a răspuns:

Pff nazismul..era specific doar germaniei, lui Hitler de fapt. Asemanarea e ca se incalcau o mare parte din drepturile omului. In rest sunt diferite. Holocaustul era un curent. In momentul desfasurarii lui nu avea numele asta deci nu se constientiza. Eu sustin nazismullaughing