| Apokales a întrebat:

Care considerati ca sunt efectele negative ale consumului de pornografie asupra persoanelor minore, cat si a celor adulte?

78 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

Iti vorbesc din experienta mea personala.
Cand eram pubertate si vedeam filme de astea credeam ca fetele sunt obiecte sexuale, doar bune de sex si ca iubirea inseamna sexul plus ca da si dependenta, plus ca ai niste asteptari care nu sunt realiste, desigur ca am iubit apoi si am realizat ca nu e asa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dependenta și ejacularea precoce

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce? Esti mare consumtor? laughing)

| Apokales explică (pentru anonim_4396):

Daca eram mare consumator nu mai puneam intrebarea pentru ca le stiam. Vreau sa stiu vis-a-vis de o alta intrebare pe care mi-o pun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Apokales):

Iti spune Ted ce inseamna dependenta de pornosaguri. https://www.youtube.com/watch?v=_r2XzTcVaW4
Unde l-a dus pe el.

| Mosotti a răspuns:

Nici un efect negativ, e f bine ca avem diversitate, aia cu dependenta e o tampenie, ca mereu suntem psihic dependenti de ceva ce ne place, pana si ala care moare dupa matematica, pana nu rezolva probleme nu se simte bine.

E bine ca invatam mai multe despre sex, fantezii noi, pozitii, e chiar foarte bine. Si minori (intre minori, nu adulti cu minori) si neminor, ce poate face? Cel mult sa faca ce e pe acolo, sa experimenteze ceva nou, deci placere, rau nu face, sigur, doar sa se aiba grija sa se protejeze cu mare atentie.

Cand ii aud pe unii ca vai ce rau e ca si cum risca sa-si taie mana la polizor si minorii sau adultii. Risca sa descopere modalitati noi de a obtine placere.

Plus ca poate creste selectivitatea, ca daca ne mai satisfacem si uitandu-ne la alea, selectam mai strict un partener si nu mai ne ploconim pentru un ssex.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa inteleg ca tu nu vezi asemenea chesti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

De mult timp nu. Acum ma uitam la un TV pe care l-as putea lua candva. Imi place sa vad unbox-uri :)
https://www.youtube.com/watch?v=z10z-UMzM38

| mastadont a răspuns:

Pornoșagurile crează dependență și ce e cel mai rău e că oferă o perspectivă nerealistă asupra actului sexual. De exemplu, la oral e foarte greu și necesită foarte mult exercițiu până să reușească fata să o introducă adânc în gât, mai ales până reușește să-și stăpânească reflexul de a vomita pe instrument. În pornoșaguri însă totul pare atât de simplu... La fel și cu sexul a nal, vezi pe câte unul ca-i da o flegmă și după câteva secunde deja pompează la ea ca pistonul. Dacă ai face așa ceva în realitate, așa rapid și brutal cred că ar durea-o de s-ar kăka pe tine happy
Nici nu are rost să menționez pe toți umflații care au p.le de juma de metru și elimină juma de litru de lichid...

| Apokales explică (pentru anonim_4396):

Am vazut la documentare cu Ted Bundy pana mi s-a luat. Vezi ca a scos si film cu Ted Bundy (Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Apokales):

Mi-am scris licenta despre tipi executati. Si eu m-am saturat dar mi-am adus aminte de interviul asta.

| Apokales explică (pentru Mosotti):

Cand eram in liceu, adolescent, mi s-a spus asta: "tu garls oan cup", ai vazut video-ul, m-a intrebat un coleg. La care eu am raspuns ca nu si l-am intrebat ce este aia. S-a uitat la mine, eu m-am uitat cu o privire neutra asteptand un raspuns, la care a inceput sa rada de parca as fi facut totul la cacealma. M-am uitat in stanga mea la un alt coleg si il intreb: "Ce e aia, ma, Two girls, one cup?". El imi zambeste si imi raspunde: "E un video in care doua fete mananca rahat. Vezi ca este pe Po--Hub.".
Evident ca nu m-am uitat, dar la gandul ca asa ceva poate vedea oricine, tu cosideri ca-i normal, ca nu intervine in selectia unui partener de viata? Ca nu este nociv? Te mai intreb, consideri ca este nociv faptul ca vrei mai multi stimuli din partea partenerului? Pot filmele pentru adulti sa dezvolte fantezii ciudate, brutale, deviatii?

| StrongHeart a răspuns:

Iti afecteaza neurotransmitatorii care se ocupa cu hormonii fericirii, in special dopamina.
O mare parte din industria filmelor de adulti depicteaza femeia intr-un mod josnic, e tratata cat mai putin uman posibil, asta depinde si de ce vrea publicul sa vada si unii nu au limite cand vine vorba de sex.
Ca sa nu mai zic ca exista atatea categorii si deviatii de la ce ar trebui sa insemne un act sexual sau erotic intre persoane de sex opus.
Ei iti vand o iluzie si fac foarte multi bani din asta.

| Mosotti a răspuns (pentru Apokales):

Exista si asa ceva insa cine nu vrea sa se uite la uro (cu urina) si scato (cu rahat), nu se uita si gata, ca cine e asa si stie ca-i place, oricum se va uita ca se regaseste acolo, ceilalti nu se vor uita decat cel mult pana isi dau seama ca e acolo.
Omu se uita unde se regaseste! So daca se uita la ceva, nu face daca nu se regaseste acolo, la astea mai nasoale zic ca exemplu de mai sus.

Daca sunt fantezii ciudate nu inseamna ca-s si rele, ciudate in sens de ex cum pe Youtube am vazut ca una se freca de marginea usii, adica ceva mai rar intalnit si de care nu se stia.
Nu vb aici de alte chestii urate.
Ma refer de tot ce tine de ssex si atat, nu pedofilii, batai si altele care fac rau altuia si persoanei respective.
Si oricum multora le plac chestii dar nu le cunosc, iar cand le vad, se descopera, afla ca ii place aia si ailalta.
Si daca le place sa manance rahat dar nu stiau, sa manance! Inseamna ca le place.

Si in alegerea unui partener intervine doar in sens ca devii mai selectiv, si daca ai anumite fantezii dobandite care de fapt le aveai in fundal si nu le descoperisei ca iti plac, poti sa-i ceri sa ti le faca, daca nu e capabil, aia e, altul la rand.
E normal sa cer mai multi stimuli de la partener daca am descoperit ca imi plac si alte fantezii, asta este.
De aia este bine sa dam de un partener asemanator, sa ne facem fanteziile reicproc fara probleme.

| Mosotti a răspuns (pentru StrongHeart):

Pai orice afecteaza dopamina, orice ne place! Asta nu e o problema.
Daca femeia aia face ssex in toate felurile inseamna ca e tratata inuman? Hai ca ai zis-o. Doar nu o bate si nu o spanzura (in caz ca nu vrea asta, evident, ca poate vrea si atunci e altceva), dracu! In filmele pentru adulti si barbatul si femeia participa la fel la ce se face, nu e nimic inuman.

Ssexul cu o persoana de sex opus nu trebuie sa fie doar ala clasic, din contra, facutul altfel poate sa fereasca de o eventuala sarcina nedorita, de boli (de ex daca o freci intre pulpe nu ai treaba, e doar un exemplu), f bine, sa descoperim diverse fantezii, poate ne plac.
Poate sunt maso si nu stiu, poate imi plac si altele si nu stiam, e f bine, sau cum e la femeie ca baga ceva in vagin si de pe tel da drumu la vibratii de moare de placere. Eu am aflat saptamana trecuta de asta.

Si daca iluzia asta ne place, e ok, nu e nici o iluzie, ne incingem vizual si invatam chestii noi destule.
Sa munceasca omu din ce in ce mai mult si mai rapid nu face rau, se gasesc unii sa zica ca filmele pentru adulti ar face rau.

| Apokales explică (pentru Mosotti):

Ok, deci daca ii place sa manance rahat, este in regula, nu vad de ce nu. Serios?!

Prin faptul ca un copil, baiat sau fata, nu conteaza, se uita la asa ceva nu isi formeaza o parere gresita despre ce e aia? Nu se formeaza o problema a bio-chimiei creierului, mai ales la copii?
Cum spunea si un comedian, acolo se f** doua basme, nu doi oameni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Apokales):

Acolo se iubesc doi oameni happy Se iubesc ca in filme.

| Apokales explică (pentru Mosotti):

Da, corect. De ce sa-mi bag eu p*** acolo, cand pot sa arunc telefonul si sa-l pun pe vibratii?
Da, dar trebuie sa muncesti pentru dopamina aia, nu sa dai doua click-uri/swipe-uri sau mai stiu eu ce, cam asta era ideea.

| Apokales explică (pentru anonim_4396):

Se iubesc pe dracu'! Ala cu viagra si aia drogata muci ca sa nu simta durerea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Apokales):

Eram sarcastic ba laughing)

| T0T a răspuns:

Nu-s. Mă simt bine.

| Apokales explică (pentru anonim_4396):

Ba nu erai, stiu ca-ti plac filmele astea romantice. Mai ales cand vine baiatu' sa salveze fata neajutorata ce s-a blocat. Sau cand profesorul ajuta fata cu meditatii dupa ore.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

E simplu, cineva acolo sus a facut un plan ca sa ne distruga pe noi toti incepand cu modul de gandire al oameniilor iar copii sunt pe locul unu tinta cea mai usoara. Vor sa ne distruga din toate punctele de vedere, gandirea, mentalitatea, sanatatea, comportamentul, educatia, starea sufleteasca, economia etc.

Pornografia e ca un fel de educatie sexuala plus kamasutra combinata.

Cand te utiti la pornografie automat iti afecteaza creierul, psihicul si iti trezeste pofta de sex.

Efectele negative sunt dependenta iar daca copilul tau e redus repet redus in gandire si de-a bia vorbeste dar poate merge si manca atunci violuriile se tin lant. O data ce ai violat pe cineva pe moment nu realizezi dar iti tot vine sa mai violezi iar si iar si iar la nesfarsit si daca esti si baut esti gata.

Daca ai acasa copii ferestei de pornografii si pune-i sa citeasca carti de educatie sexuala si explica-le anumite lucruri.

| Apokales explică (pentru T0T):

Sunt. Si stiu ca te simti bine privindu-le, nu cred altceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Apokales):

Tu te gandesti la prostii. Vezi ca si Colo a scos porumbelul happy

| T0T a răspuns (pentru Apokales):

Nu sunt. Am văzut filme de când eram mic. Nu am nimic. Și dacă îți răspunzi singur, de ce ai mai pus întrebarea?

| Apokales explică (pentru anonim_4396):

Da. Si nu stiu ce-i cu Colo, in afara de faptul ca este un vlogger, ca a fost retinut sau asa ceva si ca a spus ca vrea sa violeze minore si sa bage picioare-n gura ca o fantezie sexuala.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Cererea de filme po+rno e mare in America de nord si de sud, Japonia, China si multe alte tari.

Suntem in jungla, tu vezi omul asa dar nu sti cum e el/ea acasa s-au la ce se uita nici macar nu sti ce fel de om e pentru ca nu te-a lasat sa il/o cunosti decat asa un pic.