| Apokales a întrebat:

Care considerati ca sunt efectele negative ale consumului de pornografie asupra persoanelor minore, cat si a celor adulte?

78 răspunsuri:
| JicaContra a răspuns:

P0rn-ul este un secz ideal (de ce DRACU' nu ai postat intrebarea in dragoste si secz, sa nu ma ph00ta boot-ul TPU ca vorbesc porcos)

asa ca, cand vor ajunge in realitatea reala s-ar putea sa fie dezamagiti SERIOS si sa renunte la IRL si sa continue cu p0rn

| Nimeni10 a răspuns:

Unii zic ca din cauza filmelor xxx nu au fost in stare sa socializeze cu o fata.

| EntertainYou a răspuns (pentru anonim_4396):

Poti sa fii sadic cu ochii happy Chiar nu era greu de inteles atata lucru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru EntertainYou):

Am inteles, dar, eu raman la conceptul ca, cu proprii ochi, poti sa fii doar masochist.
Daca te oblig eu pe tine sa te uiti la porneişăn pe un telefon d ala de acum 10 ani e sadism.
E atat de greu de inteles atata lucru? happy

| EntertainYou a răspuns (pentru anonim_4396):

Masochism inseamna sa gasesti placere...chiar e greu sa intelegi asta? Eu n-as gasi.

| LPCTSTR a răspuns (pentru JicaContra):

"sa nu ma ph00ta boot-ul TPU ca vorbesc porcos"
"boot-ul"? Ce treaba are startul serverelor cu faptul ca nu stii sa-ti controlezi limbajul? Sau ca scrii eratic?
In fine, nu era nevoie sa detii skill de prevazator ca sa fie evident ce urma sa se intamplewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru EntertainYou):

Si prin sadism nu gasesti tot placere? In cazul asta sadism si masochism sunt acelasi lucru.
Dar tu esti masochist cu proprii ochi, ca daca esti sadic cu proprii ochi, inseamna ca tot masochist esti.

| EntertainYou a răspuns (pentru anonim_4396):

Numai ca nu sunt, eu nu ma uit la pornache pe telefon, tocmai pentru ca mi-ar produce suferinta, nu placere. Ce tot bati campii atat prin doua cuvinte? Man, lasa-te de aroganta asta nemeritata. Chiar ai prea mult timp liber sa stai sa faci teoria chibritului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru EntertainYou):

Deci spunem sadism pentru ca suna mai bine. Eu zic ca tu esti sadic prin ceea ce imi scrii si eu sunt masochist pentru ca continui sa ti raspund. Dar probabil la tine in sat e invers.

| EntertainYou a răspuns (pentru anonim_4396):

Vorbeam de o amarata de vizionare de pornografie.
Chiar iti place asa sa conversezi pentru amorul propriu? happy
Slow down, sister.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru EntertainYou):

Doar ti am spus ce este sadismul. Cred ca ai inteles. Bye sistah!

| EntertainYou a răspuns (pentru anonim_4396):

Chiar nu puteam sa dorm linistit la noapte pentru ca cineva de pe TPU are chef sa puricheze cuvinte in loc sa priceapa esenta unei discutii.
Stii ca exista diagnostice pentru asa ceva. Ai auzit de OCD?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru EntertainYou):

Așa înțeleg eu esența, când cuvintele sunt utilizate ok. Cred că tu începi să purichezi, un simplu răspuns. Te-am pupat, și în cazul ăsta sunt masochist. happy

| Wr3nch a răspuns:

Doar daca esti slabut la mental incepi sa te uiti prea mult si sa faci exercitii cu mana prea deslaughing Un om normal se uita la un film sau niste poze de 2-3 ori pe saptamana, poate si mai rar, si nu are nicio problema lul.

| doctorandus a răspuns:

Nu există vreo luare de poziție oficială a Organizației Mondiale a Sănătății, Asociației Medicale Americane, Asociației Psihiatrice Americane, Cochrane sau Asociației Psihologice Americane din care să rezulte că adicția de sex/pornoșag/onanie ar fi un diagnostic valabil.

| doctorandus a răspuns (pentru eckblume):

Pat Fagan este un activist exaltat, cu spume la gura.

| doctorandus a răspuns:

In ce priveste dopamina=placere, este un mit depasit.