| KillMePlease a întrebat:

Care consideri ca sunt calitatile necesare unui lider?

27 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Inteligenta,maturitatea,seriozitatea,fizicul, inaltimea, situatia financiara, sa stie sa vorbeasca sa convinga pe alti, un mascul alfa

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Hai mai lasa-ma.ce legatura are fizicul? poate sa arate bine si sa fie un prost...auzi un mascul alfa laughing si Hitler, Stalin au fost cei mai rai conducatori posibili...au omorat atatia oameni..cum naiba ii poti da ca exemplu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce treaba are rautatea cu a fi un lider? inca au fost buni. nu ai vazut ce nenorociri au facut? daca erau lideri de rahat nu faceau atatea nenorociri

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai tocmai pentru ca au facut nenorociri..nu au fost buni! Hitler isi omora si prietenii pentru ca era prea sceptic si credea ca toata lumea are ceva cu el..deja nu mai era in toate facultatile mintale, era un maniac si voi il numiti lider bun...cati oameni si-au pierdut viata din moftul lor?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Fata e una dintre acele calitati, citeste tot raspunsul nu doar o parte din el

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Am citit tot raspunsul, stai linistit si m-am legat de ce mi s-a parut nepotrivit, restul e ok

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ca lider a fost bun nu ca persoana, vezi ca incurci una cu alta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Odata ce esti rau ca persoana ....personalitatea afecteaza si deciziile pe care le iei ca lider.Nu zic ca nu a fost destept sau nu a facut strategii bune, dar nu numai asta conteaza.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

In acele vremuri uite ca a contat

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

De ce crezi ca fizicul sau inaltimea ar avea vreo legatura cu asta?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

In general in regnul animal masculul alfa este mai inalt ca inferiori lui, e adevarat ca inaltimea conteaza pentru un mascul alfa, conteaza fizicul sa fi puternic atat fizic cat si inteligent desigur

| RAY a răspuns:

Te-as ruga sa citesti biografia unor mari lideri gen stalin, hitler, obama oricare ce anume lea determinat sa fie
http://alindiaconu.blogspot.ro/......emeia.html

| OldSoul a răspuns:

Sa aiba suficienta rabdare, sa fie intelegint, sa se implice in aceea ce face, si sa stea bine cu nervii.

| Doub a răspuns:

Inteligenta, ingeniozitate si putere interioara.

Răspuns utilizator avertizat
| TiberiuFasole a răspuns:

Sa nu fie idiot, daca nu e idiot eu ma multumesc.

| KillMePlease explică (pentru TiberiuFasole):

Ma uimesti uneori

| TiberiuFasole a răspuns (pentru KillMePlease):

Daca nu e, atunci:
Nu favorizeaza
Nu ia decizii la fel de slabe ca el
ETC.

| KillMePlease explică (pentru TiberiuFasole):

Nu te contrazic...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fie un coechipier bun, nu sa i se urce puterea la cap.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca cele mai important pentru un lider este sa ia deciziile corecte si sa fie de incredere, deoarece el ia decizii pentru niste persoane care se bazeaza pe el.De altfel,cred ca si o comunicarea este importanta, dar sa fie si o persoana care sa se impuna, sigura pe ea, pentru ca ceilalti sa-l asculte. Cred ca ar trebui sa fie organizat si implicat in activitatea in care profeseaza, sa stie sa isi indrume angajatii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inteligenta, imaginatie, vocabular, concentrare, stare de spirit, seriozitate, tupeu.

| TheWalker11 a răspuns:

Intr-un singur cuvant : profesionalism!

| Krixxus a răspuns:

Un lider sau un "alfa" cred ca ar trebui sa aiba in primul rand imaginatie.