| Scarlat a întrebat:

Care credeti ca e cea mai importanta sarbatoare la romani? Poate fi Craciunul?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru mine e concediul de vara

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

De la Craciun pana pe 2-3 ianuarie. Mi se par cele mai frumoase sarbatori ale tarii.
In semnificatia religioasa nu cred, deci punctez doar atmosfera.
Daca ar fi sa o luam religios, invierea este cea mai importanta sarbatoare.

| Celcestietot a răspuns:

Ziua de nastere, ca restul sarbatorilor sunt asa de fatada pentru foarte multi sau chiar Revelionul (in afara de zi...), ca spre deosebire de credinte, cu totii participam la el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La bețivani e zilnic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ziua de salariu

| CryLulu a răspuns:

Depinde de persoana. Eu ador Craciunul si Pastele deoarece au o anumita insemnatate pentru mine personal, eu le vad ca un motiv de bucurie cat si de recunostiinta pentru tot ce am si tot ceea ce am primit in viata asta. Chiar daca asta ar trebui sa o fac in fiecare zi, atunci parca totul se amplifica.