| Catwomen123456 a întrebat:

Care credeti ca este cea mai potrivita varsta la care sa incepi o relatie(ca sa nu intelegeti gresit -sa ai iubit- iubita)?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cand simti ca e momentul.

7 răspunsuri:
| Helpmeforfree a răspuns:

E consider ca dupa 18 ani.In unele cazuri, daca iti permit parintii sau mai multe, pe la 16-17 ani

| Onissy a răspuns:

Nu cred ca exista o varsta anume... Trebuie doar sa fii pregătită sufletește sa faci asta, adică nu trebuie sa-ți fie teama. Daca tu consideri ca ești destul de matura pentru a avea iubit e Okay. Oricum in copilărie si chiar in adolescenta este o iubire platonică... Eu zic sa te consulți mai bine cu părinții sau cu persoane foarte apropiate tie. Sigur te vor ajuta in privința asta. Bafta!

| OnuOnulică a răspuns:

După 16 ani e indicat să începi o relație.

Răspuns utilizator avertizat
| raluk27 a răspuns:

18-19 ani.
Mai devreme nu se numește "relație ".

| R0R0 a răspuns:

+17 ani

| BadAngel3 a răspuns:

16 cel mai bine. Dar daca tu simti ca e momentul sa incepi mai devreme, nu e nici o problema.