| victor333 a întrebat:

Care credeti ca este menirea omului pe Pamant?

3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna Victorhappy menirea omului s-au rolul sau pe acest Pamant, este sa infaptuiasca cele trei reguli sacre: Sa construiasca o casa intemeindu-si o familie, sa sadeasca un pom, si sa se inmulteasca precum iarba si nisipul, omul cu credinta are menirea de a avea grija de tot ce il inconjoara, fie familia, mediul inconjurator, tot ce este uman, natural, si benefic noua, dar cum nici degetele de-la mana nu seamana int-re ele, nici noi oamenii nu ne asemanam, de aceia unii distrug tot ce-i inconjoara, semanand ura, necazuri si multa batjocura...

| Narfundo a răspuns:

Am sa iti dau niste raspunsuri foarte naturale.
Omul poate fi un protector al naturii.Aceasta este o menire.
Omul poate fi fiul lui Dumnezeu si trebuie sa caute adevarata puritate sufleteasca pentru a gasi o modalitate prin care sa evadeze de pe pamant.
Omul nu are nici un scop, este un animal fara minte.Este o concluzie urata.
Omul are menirea de a conduce universulhee hee.

| mona a răspuns:

Sa se nasca, sa traiasca si sa moara