| deia_9483 a întrebat:

Care credetii ca sunt avantajele si dezavantajele utilizarii energiei electrice?
Stiti solutii pentru eliminarea riscuriilor? Ex happy

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dezavantajos pentru tine cand utilizezi energia electrica este ca trebuie s-o platesti.asta poate fi chiar riscant daca n-ai bani si n-o platesti nu scapi fara puscarie. laughing

pentru eliminarea riscurilor trebuie sa folosesti manivela sau pedalele si dai la manivela sau la pedale, curentul se produce si e si gratis... dar tot ar mai fi un risc:te poti electrocuta daca bagi degetele-n priza! nasol.
Acum exista si un raspuns serios, el tine de zona VERDE a existentei noastre si ne indeamna sa nu mai cheltuim a proasta curentul, in felul asta salvam planeta si economisim resursele.
Am zis!