| Username55 a întrebat:

Care sunt avantajele si dezavantajele utilizarii unui cip GoFree / R-sim? Exista vreun risc?

E adevarat ca nu mai poti face update de soft in cazul utilizarii cipului?

Merita achizitia unui astfel de cip?

1 răspuns:
| hacktek a răspuns:

Update-urile sucks. îngreunează telefonul, scad durata de standby a bateriei etc.
Nu este nici un risc, cand nu mai ai nevoie de el il arunci si gata.
Este varianta cea mai ieftină pentru a putea folosi un telefon nedecodat (blocat în altă reţea).