| radioboy a întrebat:

Care dintre abilitatile dvs. credeti ca va vor ajuta cel mai mult pentru pozitia de reprezentant vanzari?

5 răspunsuri:
| HellGirl666 a răspuns:

✰ Răbdarea.

| Delmoniko a răspuns:

La cat se lauda unii pe aici, te-ar vinde si pe tine happy
Din prisma unuia care a fost best sales rep ani la rand, inteligenta este marele avantaj care schimba jocul.

| cupydo0n a răspuns:

Faptul ca stiu cum sa corup oamenii si sa ii fac sa creada ce vreau eu. Asta sta la baza acestei meserii. Daca omul vine sa cumpere un aspirator nu te lasi pana ce nu cumpara si un covor ca sa aiba ce aspira.

O zi buna.

| Mihaitza009 a răspuns:

Felul cum sti sa negociezi pentru ca daca te pricepi reusesti sa faci multi bani si sa fi vazut bine de vreo firma importanta sau de cineva cu status mare in industrie sau politica sau afaceri funda?

| PisicaDragutza3 a răspuns:

Ca nu ma bilbai ( sa zic de ex; A. inaceasta seara.) Sunt si o persoana foarte sociala (Zic eu) si as putea sa conving sa mai ia multe alte lucruri nu doar unul. Ce naiba? Sunt adorabila laughing Chestia sa zicem cam asa( Un exemplu de dialog)
- Buna ziua as dori sa cumpar o canapea.
-Buna ziua! Pai eu as zice sipe langa aceasta canapea, sa luati si niste perne se asorteaza excelent! O sa nu uit de covor! Eu va fac o redurece de 10 la%! Adica doar 700 de roni cu reducere! Si sper sa mai veniti pe la noi dar, vad ca aveti si un copil! Stati sa va arat niste paturi de copii superbe!
-Multumesc! Dar acum cat ma costa tot?
-Pai cum au fost pernele. canapeaua..patul. 1000 de roni va rog.
-Uitati.
happy Ii joc pe degete laughing)