| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna sa fii reprezentant vanzari (la Avon, de ex.)?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mergi din usa in usa si le zici la oameni despre produsele de la avon faci reclama si cine e interesat cumpara iar tu ai niste bani in functie de cate vanzari faci.

| mariaavon a răspuns:

Inseamna sa prezinti oamenilor brosura Avon (trebuie sa ai mare grija sa iti gasesti clienti de incredere)fiindca plata este la 2 saptamani, si este posibil sa nu iti dea banii la timp, daca esti reprezentant nou, prima data ai limita de credit 400lei, nu trebuie sa depasesti pana nu treci trei campani de bun platnic, atunci o sa ai limita de credit de 800lei, si tot asa, minimul de comanda care trebuie sa il faci este de 120 lei daca vrei sa ai discount
Poti sa iti fidelizezi clienti cu reducerile pe care le gasesti pe internet in pagina te de reprezentant,si le poti oferi produse la reducere,daca esti din Bucuresti poti lua legatura cu mine,de exemplu eu nu ti-as recomanda sa te faci reprezentant deoarece suntem foarte multi,ti-as recomanda o colaborare cu un reprezentant si ar fi mult mai simplu pentru tine,nu tregbuie decat sa strangi comanda si sa i-o dai reprezentantului ca sa o trimita si tu vei primi produsele pentru clienti tai cu discount aplicat si cadouri,adica iti raman tie banuti de la discountul comenzi tale nu il ia reprezentantul,(toata treaba o va face reprezentantul)plus ca vei primi si cadouri, din partea lui, asta daca este de acord sa colaboreze cu tine, si daca este serios, eu una m-as bucura sa colaborez cu tine, daca vrei si te intereseaza poti lua legatura cu mine sau poti vizita pagina mea de pe facebook Te pupic http://www.facebook.com/#!/pages/Avon_Super-Reduceri/448442878511208

| Allyna001 a răspuns:

Pai inseamna ca le arati oamenilor produsele ii inviti sa le vada, chestii din astea

| LaVyNuTzZzA a răspuns:

Reprezentant de vanzari la Avon este ca tu sa faci un fel de reclama adica te duci la scoala sau la lucru sau la preteni tai le arati revista Avon si daca vor sa comande ceva tu o sa ai o reducere... FundaXD