| anonim_4396 a întrebat:

Care dintre voi au trecut prin lumea drogurilor?
spuneti-va parerea (Daca stiti despre ce vorbesc)

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Zaharul da e un drog are acelasi efect ca cocaina,pai mereu eram dependent de drogul asta non stop cu gandul la dulciuri foarte greu m-am lasat de acest drog dar si acum inca imi cere organismul zahar dar incerc sa manc fructe, legume, zaharul are multe efecte negative diabet, bolii cardiace, obezitate, amnezie, depresie provoaca dependenta

| Yagami a răspuns:

Presupun ca fiecare a incercat un drog macar odata in viata. Acum depinde la ce tip de droguri de referi deoarece tigarile, alcoolul si cafeaua pot fi considerate droguri in schimb nu sunt chiar atat de periculoase ca etnobotanice sau alte tipuri de droguri ce pot chiar sa te omoare. Lumea drogurilor este groaznica; Este posibil ca la inceput sa te simti ca si cum ai fi in al noualea cer si sa simti ca poti face orice, in schimb ele de fapt te distrug pe interior si te imping la a consuma din ce in ce mai mult. Parerea mea este sa nu te aventurezi nici macar odata chiar daca spui ca doar incerci si dupa nu vei mai face pentru ca nu va fi asa, vei vedea ca iti place si vei continua pana cand vei deveni dependent si iti vei distruge viata. Ramai curat si bucurate de viata asa cum este, nu cu niste substante care nu fac altceva decat sa iti scurteze viata si sa iti ia tot ce e frumos.

Răspuns utilizator avertizat