| wdylf a întrebat:

Am vazut mai demult un film ( parea de prin anii 90) despre un baiat mai sarac care avea prieteni bogati, si o iubita (sau cev de genul asta) mai bogata. El mi se pare ca era blond. Nu stiu sigur.
Am inercat sa gasesc filmul acum si nu l'am putut gasi deoarece am uitat cum se cheama! ( tot ce imi aduc aminte e ca in romana se chema ceva de genul " O saptamana din viata lui..." sau " (nustiucum) viata a lui (cutarica)"...
Va roog, daca stiti despre ce vorbesc, spuneti-mi cum se cheama sau macar actorul... ceva care sa ma ajute sa-l gasesc.
AAHH! Si mi se pare ca actorul ala a murit de foarte tanar( inainte sa implineasca 30 de ani) din cauza drogurilor sau ceva de genul acesta...

8 răspunsuri:
| Diabolique a răspuns:

Sincer, nu știu despre ce film vorbești. Dă-ne ceva mai multe detalii despre acțiune.
Cât despre actor, am o presimțire că este vorba despre Heath Ledger http://www.star.ultra-imaginary.com/Heath_Ledger.html.
Am dreptate?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Diabolique):

N-a murit fata*h nimeni, amesteca baiatul asta blonzii cu blondele...
Tipul e Matt Damon, Paris Hilton a lui din film e alta blonda, recte Cate Blanchett, iar filmul este " The Talented Mr. Ripley".
http://www.imdb.com/title/tt0134119/
Ti-am luat funda, ti-am luat funda...

| Diabolique a răspuns (pentru anonim_4396):

Bravo, poneiule. Aș spune că acum într-adevăr ți-ai îndeplinit scopul pe acest site. Ai stricat armonia categoriei „Filme & Seriale" creându-mi o stare de susceptibilitate furându-mi „cocarda".

| anonim_4396 a răspuns (pentru Diabolique):

Stii de ce nu lamuresc eu mai multi la rubrica asta de adevaruri fundamentale pe 8 mm? Pen'ca eu mai iau stupizi chiar si pe-aici, cand expun cate o realitate evidenta... de-aia mi se pune mie pata asa des pe TPU (adica zilnic).

| Diabolique a răspuns (pentru anonim_4396):

Chiar și acum când a plecat Paris Hilton a ta? Promit să îi iau locul de prietenă favorită dacă ne batem în răspunsuri la rubrica asta...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Diabolique):

Bine, atunci o sa iti mai suflu uneori fierbinte in ceafa pe aici, ca m-a rugat Alecssandra sa las curat la locul de munca rolling on the floor

| wdylf explică (pentru anonim_4396):

Nu e asta filmul..desi asemanator..am mentionat totusi ca actorul este mort laughing

| Sburatorul a răspuns:

Filmul era cumva facut in Anglia?
Si arata viata unui baiat mai sarac, asa cum zici tu, care locuia in acelasi cartier / camine nu mai stiu sigur ce erau, cu mai multi baieti si unul dintre ei (mai rusinos) primise un animalut si astia l-au legat de un balon?
Si se termina cu el si ea in pat parca, vorbind unul cu altul?