| St!L a întrebat:

Care e cea mai frumoasa perioada a vietii?big grin

Răspuns Câştigător
| LoveForShania a răspuns:

Pai, sa luam pas cu pas si iti voi zice ce aflam in fiecare. 1.Copilaria 0-10- traiesti alaturi de parintii tai, te joci. 2. Pubertatea 10-14-mergi la scoala, iti faci noi prieteni. 3.Adolescenta 14-18-iti faci iubit/a, mergi la liceu. 4. Tineretea 18-35-te casatoresti, ai o familie, copii. 5.Maturitatea 35-60- iti incepi viata profesoniala. 6.Batranetea...-te bucuri de copiii si nepotii tai, povestiti impreuna evenimentele frumoase din viata ta. Eu cred ca in orice perioada a vietii ti se intampla ceva frumos, ceva incantator.

21 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Fiecare etapa a vietii are farmecul ei incepand cu copilaria, ciclul primar, gimnazial, liceal...

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Cea pe care o traiesti acum!

| MisterKat a răspuns:

Copilaria happy Ce n-as da sa mai fiu din nou de vreo 6-8 ani, sa mananc dulciuri, sa ma uit la Tom&Jerry, sa fiu naiv, sa nu am stress, sa imi imaginez cum vorbesc jucariile intre ele... happylove struck Ar fi superb. love struckhappy

| Criiss16 a răspuns:

Cred ca atunci cand esti copil si nu ai griji, probleme etc.Sau cum zice kykyhappy

| Kyky a răspuns:

Insasi viata. Fiecare perioada ne ofera ceva frumos.winking

| Kyky a răspuns:

@danielbv: cine te impiedica sa faci asta chiar si acum? Oricum copilaria o avem cu totii in suflet, trebuie doar sa stim cum sa o aducem la suprafata.
Daca aveti 5 minute la dispozitie, cititi asta: http://varby.ro/vreau-sa-cresc-mic/

| dyanna a răspuns:

Pentru mine, copilaria este cea mai frumoasa perioada - avand in vedere ca sunt inca un copil. ador iesirile seara de seara cu prietenii, glumele inocente, farselele, poantele, jocurile (chiar daca am 14 ani, tot ma joc pititea sau ratele si vanatorii...si toate jocurile copilariei). Imi place cand ne intalnim cu totii si mergem la furat de cirese...sau cand mancam mure dintr-un dud (long story laughing ). imi place sa vin acasa si sa ma astepte mami cu mancarea pe masa. sa beau apa rece pe ascuns pentru ca sunt transpirata de la atata joaca si mama m-ar certa. imi place sa intarzii cate o jumatate de ora deoarece atunci cand iesi cu prietenii pierzi efectiv notiunea timpului. ador emotiile dinaintea vacantei, cand ne facem cu totii planuri despre cat de mult o sa ne distram si despre cum "vara asta va fi de neuitat" - asa cum este, de fapt, fiecare vara petrecuta alaturi de prieteni.winking
sunt de parere ca fiecare periodada a vietii este frumoasa in felul ei, dar copilaria intr-o viata e ca zambetul pe chipul unei fete frumoase: fara ea restul nu mai are niciun farmecwinking

| Amelia87 a răspuns:

Fiecare etapa a vietii are ceva frumos. happy

| urbanghost a răspuns:

Perioada in care esti fericit...

| mitica_6163 a răspuns:

Aceasta

| diavolitza a răspuns:

Adolescenta cred eu

| Diana_6087 a răspuns:

Parerea maea ca anii de liceu, mai ales a 10-a si a 11-a sunt cei mai frumosi ani din viata. Iti faci prieteni, iubesti, etc.

| St!L explică:

Se pare ca ai o copilarie fascinnta dyannatongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Subscriu kyky.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atunci cand am observat cat de draguta e miley

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Singura perioadă cu adevărat regretabilă este copilăria fără griji.
Eu și acum o caut, s-a ascuns atât de bine că am să mor și nu am să o găsesc să o întreb: De ce ai plecat de la mine, eu nu te-am zgornit?
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca copilaria

| rynaqui a răspuns:

Iti spun eu care e cea mai frumoasa perioada. copilaria tarzie (7-10 ani), urmatoarele doua dupa parerea mea sunt pe departe cele mai urate si mai nasoale din viata (pubertatea si adolescenta). Apoi vine tineretea care e super, nimeni nu-ti dicteaza ce sa faci, unde sa mergi, sa inveti cutare (scurta perioada, dar e a 2-a cea mai faina), apoi urmeaza o perioada destul de urata, 30-45 (mai ales daca ai familie), la inceput, cauti de lucru, stres, trezit de dimineata din nou. Nevasta batuta in cap, nu te intelege niciodata. Apoi vine cea mai mare greseala pe care o faci in viata ta. UN COPIL. Nevasta-ta se ingrasa, tu la fel, se urateste treptat, copilu' sugar, te scoala in mijlocu' noptii, tipete peste tipete ca vrea lapte sau ca o scapat-o in pampers sau pe perna... Dupa 40- 45 e mai nasol, copilu' creste, are gasca, prieteni, merge la fumat, la bar, la discoteca, poate se si drogheaza. Face absente la greu, il doare si-n cot de ele. Trista perioada...
Dupa 50 de ani parca treburile iau o intorsatura tare buna. Incepi, ai idei de afaceri, poate chiar iti faci o companie mica, si ai succes. Vis-a-vis de copil, merge la facultate(trebuie sa te obisnuiesti cu ideea ca deja e mare si face ce vrea el - intr-o anumita masura), vrea si el o masina. Nevastata incepe sa tina cu tine (daca nu ai divortat deja), sa aiba cam aceleasi ganduri, intr-un fel va regasiti.
60-70 - anii de aur, iesi la pensie, e ca la gradinita frate, n-ai de facut nimic. Fiut-o se ocupa deja de afacerile tale lasate mostenire. Pretuiesti din ce in ce mai mult timpul pentru ca sti ca nu mai ai mult si vei muri incurand.
80-90 - devi enervant, copii nu te mai vor, nimeni nu te mai place(mai bine mori).
90 - n/a - oricum n-o sa mai ti minte pana atunci, asa ca degeaba imi bat capu'.

| annapopa a răspuns:

Copilaria... pentru ca atuni nu stii de probleme si griji doar te joci

| VaneS.sA a răspuns:

Eu cred ca, cea mai frumoasa perioada a vietii este varsta copilariei.Nu ai griji, descoperi lucruri noi, te joci, iti faci prieteni, etc.Cand inaintam in varsta vine greul straight face

| marinsky a răspuns:

Perioada liceului:X:X:X:X:Xlove struck