| anonim_4396 a întrebat:

Care e cel mai bun font și dimensiune pentru a scrie in Word? Zic sa nu fie nici prea mare nici prea mic, ca eu nu îmi dau seama...

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

În general, se obișnuiește a se scrie cu Times New Roman (12 size).
Poți scrie și cu 14, dacă vrei ca literele să fie puțin mai mari (însă, în cazul unei lucrări de licență, nu se admite o dimensiune mai mare de 12pt)
Dacă scrii texte pentru tine însăți, alte fonturi drăguțe ar fi: Cambria (12pt), Calibri Light(12pt), Gabriola (24pt), Script MT Bold (24pt)

| Bondarel99 a răspuns (pentru floresdemayo):

Trebuie sa fac un proiect asemanator celul de licența laughing

| floresdemayo a răspuns (pentru Bondarel99):

În acest caz, folosește Times New Roman, mărimea 12, fiindcă nu dai greș (indiferent despre ce proiect e vorba)

| Bondarel99 a răspuns (pentru floresdemayo):

Multumesc happy