| 1stea a întrebat:

Care e diferenta dintre dragoste si sex? >: (pentru baieti cred ca nu e niciuna tongue)

13 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Intre dragoste si sex exista diferenta. Dragostea implica sentimente si poate exista in afara sexului, pe cand sexul e pur fizic.

| Flav a răspuns:

Stii care e diferenta de la cer La pamant?
@alllinna- ajung sa cred ca tu ai avut ceva in copilarie grav de vorbesti asa, esti prea indoctrinata de anumite prejudecati.

| daniDeeDee a răspuns:

Nu sunt de acord.

Ce?! Noi nu avem suflet?!

rautate mica. laughing

| alecs871 a răspuns:

Nu stiu care ar fi diferenta, eu la traba asta spun amor:X

| eek a răspuns:

Sper mirarea mea. mi a fost explicata de catre un baiat diferenta dintre dragoste si sex.si nu stiu cum sa ti explic senzatia pe care mi a transmis o
sex ul e doar o nevoie fiziologica.
dragostea...este bazata pe o relatie plina de sentimente de iubire.de respect reciproc. e atunci cand iubesti atat de mult persoana cu care traiesti incat vrei sa o simti aproape de tine.sa i soptesti la ureche cat de mult o iubesti.sa simti cu adevarat ca vrei sa faci sex cu acea persoana.pentru ca o iubesti. e atunci cand ti se face pielea "de gaina" cand te atinge si te mangaie usor.simti un fior teribil pe care nu l ai mai trait. e atunci cand nu astepti sa termini mai repede. vrei ca acele momente sa dureze o vesnicie. e atunci cand dupa ce se termina actul sexual propriu zis.iti doresti sa strangi in brate persoana de langa tine si sa nu i mai dai drumul niciodata.cand adormiti unul in bratele celuilalt si simti ca vrei sa ramaneti nedespartiti pentru o vesnicie. dragostea o experienta pe care nu toata lumea are norocul sa o traiasca. dar pentru asta e nevoie de iubire adevarata si de persoana potrivita.trebuie sa traiti sentimentele si sa le transpuneti in realitate.

| eek a răspuns:

Scuzati greselile de ortografie.ma grabeam...primul cuvant e"spre"

| ILikeToKnow a răspuns:

Eu cred ca exista diferente si pentru baieti.Sau ai impresia ca baietii sunt doar niste fiinte insensibile care vor doar placere? Eu nu cred.Si baietilor le place sa fie alintati, sa se simta in siguranta in bratele cuiva la care chiar tin.Si de aici intervine diferenta.Sexul e placere. Poti face sex cu oricine si fara implicatii sentimentale.

| Majj a răspuns:

Nu generaliza happy. Pentru mine, dragostea adevarata este o legatura sufleteasca de viata si de moarte. Cand doua persoane devin una singura. Greu de descris
Sexul e placere happy

| adellina a răspuns:

De aceeasi parere cu BitterSweet. dragoste este atunci cand ai si sentimente.tongue

| 1stea explică:

laughing pentru lora. nu m`a dezamagit niciun baiat. suntbaiat laughing
eu vb din proprieexperienta. pentru mine toate relatiile pe care le-am avut cu fetele a fost doar placere!
aveti dreptate poate nu trebuie sa generealizez. dar majoritatea adolescentilor de gandesc mai mult de placere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exact, eu de multe ori le spun celor care vor dragoste si nu sex, ca ma uit la Beny Hill daca vreau sa rad.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si pentru baieti este o mare diferenta, DRAGOSTE SI SEX. In primul rand numele, literele, vocale s. a. laughinglaughing
Cine mai face dragoste?laughing Ca eu nu stiu ce inseamna. Daca nu spui SEX parca ai facut degeaba. Cand spune cate un prieten(casatorit) ca a facut dragoste, rade lumea de el.
Ce dragostea se face cu altceva? Daca sexul se face cu 2 organe sexuale importante(bine si altele cine vrea), atunci de ce sa-i spunem dragoste? Le bagi invers?laughing
Restul cred ca sunt simple filozofii si nu au niciun rost.

| bvzmsam a răspuns:

Dragostea nu e neaparat iubire si eu cred doar ca e simpla afectiune, poate mangaierile sau sarutul. Sexul stim probabil cu totii ce este.