| Cavani1999 a întrebat:

Care e diferenta dintre tarani si cei ce stau la oras?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Diferenta este data de faptul ca cele doua comunitati traiesc in lumi paralele despartite de diferenta de cultura, de timpul relativ, credinta si mai ales de morala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faptul ca, cei care stau la tara, muncesc, iar cei de la oras doar stau. Daca ar fi sa o luam altfel, as putea spune ca cei de la oras, au sanse mult mai bune, de a ajunge undeva, fata de cei de la tara.

| Tartarugatataris a răspuns:

Case peste case, curge apa din perete

| andrutza1231 a răspuns:

Cei de la orasi stiu mai multa carte, stiu sa vb mai politicos etc... pe langa tarani, ei muncesc foarte mult, fac multe greseli de pronuntie etc... si tot asa