| MaryMaria333 a întrebat:

Care e diferenta dintre un tricou cu densitate 145gr si unul de 180gr? Nu am mai auzit de asa ceva.

6 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu ai auzit pentru ca aproape nimeni nu se prea uita la aceste aspecte. Si acele numere erau insotite si de m^2 (metru patrat).

Densitatea se refera la numarul sau grosimea, in general de fire de material din care este facut. Inseamna ca prezinta mai multe fire/material pe metrul patrat.

| Dismally a răspuns:

Grosimea materialului, la tricouri de multe ori cele mai grosute sunt mai rezistente, dintr-un material mai bun.

| MaryMaria333 explică (pentru Dismally):

Interesant lucru ca au acelasi pret indiferent daca is mai grosute sau nu )) Vr sa te intreb. alea mai dense pot sa le port vara, nu mor de cald in ele, asa'i?

| Dismally a răspuns (pentru MaryMaria333):

Asta nu stiu, depinde cu ce esti tu obisnuita si cat de cand va fi.

| Marius22222222222 a răspuns:

35 grlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel cu densitate mai mare este dintr-un material mai gros.